Jste stále bez energie?

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Únava zdroj: Pixabay.comJste stále bez energie, přestože dostatečně spíte? Na vině mohou být totiž zcela odlišné důvody, než je nedostatek spánku. V dnešním článku se podíváme, jaké hlavní příčiny mohou způsobovat únavu. Jejich nápravou získáme více sil. Změny nenastanou ze dne na den, potřebují nějaký čas.

Nedostatek cvičení
Cvičení by se mělo stát součástí každého dne. Pravidelný pohyb je důležitým zvykem a čím více se pohybu budeme věnovat, tím intenzivnějšího spánku dosáhneme a tím odpočatější poté budeme.

Stres
Pokud náš spánek nepřináší důkladný a osvěžující odpočinek, postupně ztrácíme vůli a jasnost mysli. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu, kdy narůstá stres a negativní myšlení, které jsou zdrojem další únavy. Odbourejte ve svém životě napětí, zpomalte životní tempo a snažte se více relaxovat.

Nevhodná strava

To, co jíme a také jak často jíme, významně ovlivňuje naši náladu a vitalitu. Vyhněte se cukrům, škrobům a vysoce kalorickým potravinám. Vhodně zvolená strava může dodat vašemu tělu dostatek energie po celý den.

Chronická dehydratace
Mnoho lidí v dnešní době trpí chronickou dehydratací. Přestože máme pocit, že pijeme dostatečně, mnoho potravin nás odvodňuje – cukr, kofein, konzervační přísady, sladké limonády… Při dehydrataci naše orgány nefungují tak efektivně, neurony nemají dostatek energie. Základem je tedy začít pít dostatek obyčejné vody, což nám může pomoci nejenom s únavou, ale i s dalšími obtížemi.

Zdravotní problémy
Pokud předchozí doporučení nepovedou ke změně, vyplatí se vyhledat odbornou pomoc. Na vině může být nedostatek vitamínů či plíživé onemocnění. Nebojte se požádat o pomoc!

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup