Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Jednoduchá technika pro sebepoznání a napojení

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Písek autor: Arbol zdroj: Pixabay.comMysl je spletitá a záhadná jako matrix, vyplněná různými programy, které lze překvapivě využít. Můžeme je „hacknout“ a odhalit hlubší vrstvy vaší osobnosti. Během pouhých 5 minut se můžete hluboce propojit se svými podvědomými touhami a objevit osobní pravdy, které mohly být dříve potlačeny.

Malé varování – toto cvičení si na sobě můžete vyzkoušet pouze jednou. Proto si najděte chvíli klidu a nechte naplno pracovat svoji představivost!

Samotné cvičení

Představte si v duchu obrovskou poušť a uprostřed tohoto moře písku se nachází kostka.
Prvním úkolem je popsat kostku a zaměřit se na všechny detaily jejího vzhledu, velikosti, materiálu a umístění v písku.

Neexistují správné či špatné odpovědi. Je to velice individuální zkušenost. Nespěchejte a zahrňte všechny možné vlastnosti, které k vám přichází. Čím více, tím lépe.

Další úkolem je představit si žebřík. Kde se nachází ve vztahu k poušti a kostky? Popiš tolik detailů, kolik je jenom možné. Jak vypadá? Je velký či malý? Jakou má barvu?

Třetím krokem je představit si koně v poušti. Popište koně – jeho umístění a to, co dělá. Je v pohybu či postává na místě? Pokud je v pohybu, tak kam jde? Jak se cítí?

Nyní si na scéně představte květiny. Popište je, jejich barvy, množství, vůni, apod. Kde se nacházejí ve vztahu ke koni, žebříku, krychli a písku?

Ve finále si představte bouřku, která se odehrává na poušti. Zasahuje kytky, koně, žebřík, kostku či písek? O jaký druh bouřky se jedná a jaký vzbuzuje pocit? Míří nějakým jasným směrem? Je blízko či daleko?

Pokračujte ve čtení pouze tehdy, pokud jste tuto techniku absolvovali. Pokud ne, přečtení následujících řádků by vám znemožnilo cvičení vyzkoušet!

Odhalení významů

Kostka představuje vás. Velikost ukazuje ego, umístění ukazuje naše uzemnění, materiál vyjadřuje naši otevřenost. Toto cvičení využívá principu, že pokud jsme požádáni popsat prázdný abstraktní objekt – kostku – naše představivost do tohoto objektu automaticky promítá naši identitu.

Žebřík představuje vaše přátele. Jsou přátelé blízko kostce či daleko? Postavení žebříku značí povahu vztahů s těmi nejbližšími.

Kůň představuje váš ideální protějšek. Druh koně odhaluje hodně o tom, po jakém typu partnera toužíte. Někteří vidí klidného hnědého pracovního koně, jiní mohou vidět zářícího pegase či jednorožce. A co kůň dělá? Dotýká se láskyplně kostky či do ní kouše? Je daleko od kostky či odchází pryč? Kůň může značit současného i partnera.

Květiny ukazují naše děti. Množství rostlin odhaluje, kolik dětí byste rádi chtěli mít a jejich barva či vzhled napovídají jejich zdraví a budoucnost. Jejich umístění odhaluje váš vztah k nim.

Bouřka ukazuje na hrozby a strachy v životě. Vypovídá o aktuální stavu osoby a jak vnímá rizika ve svém životě. Někdo uvidí vzdálenou bouřku na horizontu. Jiní mohou vidět sami sebe uprostřed bouřkové apokalypsy. Je pravděpodobné, že v takovém případě bouřka značí prožité trauma v životě.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/sand-desert-reprint-181273/

 • emily

  Tak to vůbec nechápu.
  Moje kostka je vysoká zhruba dva metry, je lesklá a černá, ale přechází do středu do bílé barvy a stojí uprostřed pouště. Žebřík je světle hnědý, opřený o kostku a na něj se snaží vyšplhat černý mustang, protože se snaží dosáhnout na hrstku barevných květů, které leží stále svěží na kostce. Písečná bouře se odehrává až za horizontem, ale pomalu se blíží.
  Znamená to, že jsem egoistická, že mám kolem sebe spoustu přátel, i když jsem samotář? Že ten kůň se po mně bude šplhat, aby něco udělal našim dětem?
  Jsem z toho akorát zmatená :/

  • radostnezpravy

   Dobrý den, tento článek je spíše podnět k zamyšlení, není třeba tomu dávat velkou váhu. Nicméně 2 metrová kostka není vůbec velká, takže bych jí nedával do souvislosti s egoismem. Když se žebřík opírá o kostku, mohlo by to značit, že možná máte přátel méně, ale mohou se o vás případně opřít. Kůň může ukazovat na společnou péči o děti s partnerem – nyní či v budoucnu. Písečná bouře na obzoru může značit, že v sobě nosíte nějaké obavy, které by chtělo pročistit. Interpretací je mnoho, je vhodné o tom meditovat, ale rozhodně se nijak z toho nestresujte 🙂

   • Michal Madigar

    Prošel jsem tímto menším testem osobností…
    Měl jsem velkou kostku hrozne velkou tak aby žebřík dosahoval co nejvíce do nebe,směrem k vesmíru. Našemu bohů. Kůň neměl barvu,byl to pravděpodobně duch starého zemřelého předka koní.
    Opíral mi žebřík,čímž mi pomáhal,abych nespadl.jakožto člověk vědomý citu k maticce zemí a bohů(vesmíru). Květiny se nacházely v nebi,neboť poušť jsem si představil,jako matrix beze smyslu a nebe pro mě bylo osvobozenim k očistě mého já.
    A bourka zasahovala přímým směrem do žebříku a já že všech sil šplhal až do samého konce.

 • zed771

  A co dál? Zjistím jaký superpočítač je má mysl. Co takhle zkusit celý tento Hard disk vyčistit. Ne tak abych si nic nepamatoval, ale tak aby mě neobtěžoval. Aby se informace objevila jen když potřebuji. Abych se cítil šťasný a mohl si kdykoli zapamatovat co potřebuji.
  Tzv. vymývání mozků, nebo jakékoli druhy hypnózy jen zatlačí myšlenky, které dopadnou později z větší váhou. To nedoporučuji.
  Najděte si čas na odpočinek a pustťe všechny vlákna Vašich myšlenek, ať už Vás vláčí kamkoli, spíše pozorujte a učte se. Postupem času a opakováním vědomého vnímání okolí zjistíte, že se věci dějí správně, aniž by jste do nich zasahovali a možná začnete chápat i proč. Jistě to pro Vás bude snadnější a rozmanitější způsob žití.
  Váš ZeD

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Himalájská sůl zdroj: Pixabay.com
15 úžasných způsobů, jak použít himalájskou sůl, o kterých jste nikdy neslyšeli

Himalájská sůl se od ostatních druhů soli velice liší. Unikátní je především svou chutí a zdravotními účinky. S lidským organismem...

Zavřít