Je dokázáno, že psi rozumí lidské řeči a intonaci

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pes autor: JussyD zdroj: Pixabay.comO tom že psi mají schopnost rozlišovat lidskou intonaci a rozpoznat lidská slova se ví již dlouho. Ale skupina vědců se do tohoto tématu ponořila hlouběji a zjistili, že k této schopnosti jim napomáhají mozkové oblasti, které jsou velmi podobné těm lidským.

V této studii vědci použili magnetickou resonanci a s její pomocí měřili mozkovou činnost vybraného pejska. Mezitím, co byl pejsek připojený, tak jeho majitel na něj mluvil a to slova, která dobře zná. Například „hodný“, „fuj“ nebo „nesmíš“. Každé toto slovo použil s několika druhy intonace. Od veselé, po neutrální, až naštvaný hlas.

Po dokončení tohoto testu se zjistilo, že psi rozumí nejen intonaci, kterou podáváme daný výraz, ale rozumí i slovům, bez ohledu na to, jakou intonací jsou podána! Nicméně samozřejmě reagovali šťastněji, pokud intonace hlasu byla veselá.

Tím bylo konečně dokázáno to, že psi dokáží sami od sebe rozeznat, co říkáme a jak to říkáme. A navíc i to, že za ty léta se psům neuvěřitelně rychle vyvíjí mozek a stále to pokračuje.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup