Jak poznat, že jste ve správném vztahu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Vztah autor: Splitshire zdroj: Pixabay.comVztahové otázky dokáží nejednomu zamotat pořádně hlavu. A tak si mnozí v průběhu života položili otázku: jak poznám, že jsem v tom správném vztahu? A jak takový ideální vztah vůbec vypadá? Existují jasné známky, které nám mohou pomoci pochopit, že se vše vyvíjí správným směrem. Funkční vztah je mnohdy základem radostného života. S jistotou lze ovšem říct, že vztah odporující následujícím bodům příliš radosti nepřinese.

Není třeba otáčet se zády

Vztahy si děláme často složitější, než je nutné. Problémy začínají tehdy, když se z dlouhých rozhovorů stane výměna stručných textových zpráv, pocity ustupují do pozadí, sex se minimalizuje na pouhou hru. Důvěra a láska postupně mizí, ve vztahu se projevuje nejistota a žárlivost. Objevují se pocity ublížení. Mnozí se snaží utéct co nejdále a otáčí se řešení zády. Pokud jste v takovém vztahu, snažte se řešit problémy hned. Ve správném vztahu se není nutné otáčet zády a naplno se komunikuje se svým protějškem. Odpusťte a milujte naplno.

Férový vztah

Pokud žena začne ležérní vztah s mužem, aniž by se zmínila, že chce vztah vážný, pravděpodobně nikdy vážného vztahu nedosáhne. Od počátku vztahu je tedy velice důležité být férový. Nemá smysl zbytečně chodit kolem kaše. Pokud tímto přístupem někoho vyděsíte, je to jedině dobře, protože taková osoba by nikdy nebyla vhodná pro vytvoření kvalitního vztahu.

Otevřená komunikace

Není třeba bát se komunikace. Je lepší mluvit otevřeně než žít ve lži. Je třeba vždy říct, co máte na srdci. Neočekávejte, že budou druzí lidé číst vaše myšlenky. Vyhněte se i polopravdám, protože nejsou o nic lepší než lži. Funkční komunikace je základem vztahu.

Péče o vztah

O vztah je třeba pečovat a tak řekněte lidem, které máte rádi, co k nim cítíte. Když to řeknete nahlas, jedná se o rituální potvrzení vzájemného pouta. Pouze vyslovit nahlas „miluji tě“ či „děkuji“ ovšem nestačí, prázdná slova nejsou upřímná. K tomu, abyste druhým projevili svoje city, stačí udělat každý den nějakou maličkost. O správný vztah je třeba neustále pečovat.

Očekávání dokonalosti je zakázané

Žádný vztah není dokonalý, ale pokud jste ochotní na něm pracovat, můžete překonat všechny možné potíže. Navíc vaše spřízněná duše může mít ve skutečnosti daleko od dokonalosti, přesto může být ideální volbou pro vás. Přestaňte od druhých něco očekávat, namísto toho je zkuste ocenit pro to, jací jsou.

Pocit zranitelnosti jako posvátnost

Ačkoliv to může znít překvapivě, nejsilnější láska je ta, která nás činí zranitelné. Vyžaduje odvahu přiznat si otevřeně svoje city a je důležité jít s druhým po boku v dobrém i zlém. Jedině tak lze zabránit tomu, abychom kolem nás vybudovali emoční zdi. A jedině tak lze vybudovat silné spojení s jinou lidskou bytostí.

Svoboda i týmová práce

Do lásky nikoho nelze nutit. Neměli bychom prosit někoho, aby s námi zůstal, když chce odejít. A stejně tak bychom se neměli cítit ve vztahu jako v pasti. Jakmile se jeden z páru cítí v pasti, vztah neexistuje. Vztahy jsou totiž o svobodě.

Vztahy jsou založeny na pevných základech týmové práce. Jsou nástrojem osobního růstu a dosáhneme mnohem více, když budeme s druhými spolupracovat než pracovat samostatně, či dokonce proti nim. Síla vztahu závisí na síle jeho dvou členů.

Pamatujte, že po většinu vztahu nejsou síly ve vztahu rozděleny přesně 50:50. Rozložení sil se může v čase vyvíjet a lišit, jednou můžete dát 20 % a protějšek 80 %, jindy naopak. Ve funkčním vztahu není problém dát více, když ten druhý aktuálně nemůže.

Společný růst

Nejde o to najít někoho, v kom se ztratíme, ale najít někoho, s kým najdeme sami sebe. Správný partner vám pomůže najít to nejlepší, co ve vás je. Tímto způsobem ze sebe navzájem získáte to nejlepší a to společně tráveným časem a péčí o sebe.

Když se čestně zamyslíte nad tím, co vy a váš partner přinášíte navzájem do svých životů, nejde ani tak o vzájemnou materiální pomoc, dárky či rady. Jde o společný prožitek radost a bolesti, skrze dobré či horší časy. Ve funkčním vztahu jsou oba dva pro sebe navzájem, rostou a učí se jako jeden celek.

Na ostatních nezáleží

Vztah z vnějšku nemusí dávat smysl. Nenechte ostatní zvenčí, aby ovlivnili váš vztah. Ve správném vztahu lidé žijí naplno svým vlastním způsobem. Základem radostného života je neřešit, co si myslí ostatní a žít naplno v souladu se svým Já.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/couple-kiss-love-man-woman-grunge-407150/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup