Jak na bílé zuby

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!
Bílé zuby, krásný úsměv

C_Scott / Pixabay

Dalo by se říct, že žijeme v době, která je ovládaná kávou. Právě ta se ale z největší části podílí na žloutnutí zubů a jejich náchylnosti k tvorbě skvrn. Prvním krokem k bělejším zubům je přirozené omezení přísunu kávy. Někteří z nás na to však nemusí být zcela připraveni. A právě pro ty jsme sepsali tento seznam přírodních způsobů bělení zubů.

Ústní hygiena je velice důležitá a její zanedbávání se může projevit onemocněním jiných částí těla. Zuby nám zpravidla nejvíce ničí kyselá jídla a nápoje. V mnoha případech je na vině právě kyselá strava – pokud se o zuby dostatečně nestaráme, tak právě ona nejvíce narušuje zubní sklovinu.

Nevýhody bělících pásků a přípravků na bělení

Díky zubařům, bělícím profesionálům a drogeriím máme přístup k mnoha způsobům bělení. Mezi ty patří bělící násady na zuby, profesionální bělící procedury nebo bělící pásky. Tyto metody bezpochyby fungují, avšak stále mají své nevýhody, kterých se v případě domácích způsobů popsaných níže nemusíte obávat.

Metody zmíněné výše často obsahují přípravky, které mají silný vliv na zuby a dásně. To může způsobit jejich citlivost hned po prvním užití. Studie nasvědčují, že přibližně ⅓ až ½ lidí, jež používá bělící pásky, pociťuje podráždění dásní. Je možné, že pokud jste podobné produkty používali v minulosti, měli jste skvělé výsledky bez jakéhokoliv podráždění. Pokud tomu tak nebylo, vyzkoušejte některý z přírodních postupů, díky kterému můžete dosáhnout bezpečnějších a dlouhotrvajících výsledků.

Domácí způsoby bělení zubů

1. Jedlá soda

Jedlá soda je známá jako jedna z nejúčinnějších možností bělení zubů. Proto si můžete všimnout, že ji různé značky přidávají i do svých zubních past. Jednoduše jí trochu aplikujte na vlhký kartáček a vyčistěte si s ní zuby. Ujistěte se však, že je soda dostatečně vlhká, protože v suchém stavu může poškrábat sklovinu. Pokud je vlhká, tak se zjemní a rozpustí. Osobně jsem tuto metodu zkoušel a mohu potvrdit, že funguje opravdu dobře. Také se dá používat jako ústní voda. Stačí jí trochu přidat do vody.

2. Jahody

Jahody jsou bohaté na vitamín C. Ten pomáhá udržovat vaše zuby bílé. Zkuste rozmačkat pár jahod a namazat si je na zuby. Nechte je tam 3 – 5 minut a pak si ústa vypláchněte.

3. Citron

Citron má silnou bělící schopnost. Někteří ho používají na vlasy, ale dá se použít i na zuby. Vymačkejte citronovou šťávu do malé misky a přidejte trochu mořské soli. Tu rozdrťte, čímž vytvoříte jemnou pastu. Aplikujte na zuby na 3 – 5 minut. Poté důkladně propláchněte ústa. To je velmi důležité, protože pokud vám na zubech nějaká pasta zbude, může po delší době zubní sklovině spíše uškodit.

4. Peroxid vodíku

Peroxid vodíku může být v bělení zubů poměrně účinný. Díky mírným bělícím schopnostem může být k odstranění skvrn aplikován i lokálně. Namíchejte ho s vodou v poměru 30:60. Vzniklou směs můžete použít jako ústní vodu. S tou si ústa vyplachujte 60 sekund a pak vyplivněte.

Také dobře funguje, když si trochu dáte na vatovou tyčinku a aplikujete jej přímo na zuby po dobu 60 sekund.

5. Slupka od banánu

Tento způsob je poněkud kontroverzní a osobně bych ho viděl spíše jako poslední možnost. Někteří zdravotníci říkají, že funguje, jiní, že ne. Koneckonců, vnitřek slupky od banánu je bohatý na hořčík a draslík a může vám pomoci odstranit skvrny na zubech. Výsledky se ale dost liší a vzhledem k předchozím možnostem je asi nejlepší se držet spíše jich. Pokud byste to však chtěli zkusit, tak 2 x denně třete zuby o vnitřek slupky zralého banánu po 2 – 5 minut. Poté ústa vypláchněte.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup