Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

J. K. Rowlingová ztratila status milionáře kvůli charitativním aktivitám

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

J. K. Rowling zdroj: Wikimedia commonsAutorka knih o Harry Potterovi J. K. Rowlingová ukázala, že má srdce na dlani. Měla by se stát příkladem pro všechny milionáře.

J. K. Rowlingová je jednou z mála celebrit, která ví, jaké je to trpět finanční nouzí a strádat čekáním na lepší život. Jako svobodná matka bez práce byla odkázána na dávky v nezaměstnanosti, ale svou pílí a tvrdou prací se vypracovala až na vrchol. Díky knihám o mladém čarodějovi Harry Potterovi se z ní stala jedna z nejlépe prodávaných autorek všech dob, což ji navíc vyneslo i status miliardáře.

O ten ale před nedávnou dobou přišla, ne však způsobem, jakým se z této smetánky dostává většina členů. Věřte či nevěřte, ale může za to její dobrosrdečnost a charitativní činnost. Na charitu během posledních let rozdala 160 milionů dolarů a aby toho nebylo málo, tak je i zakladatelkou projektu Lumos, jenž pomáhá dětem bez rodičů.

A co na to říká sama spisovatelka? ,,Pokud dostanete více, než sami potřebujete, tak je vaší morální povinností nakládat s tím rozvážně, ale také rozumně rozdávat.“ Šlechetné, že? Kdyby se takto chovali všichni zbohatlíci, tak by se nám na tomto světě žilo mnohem lépe.

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Brazílie autor: DasWorgewand zdroj: Pixabay.com
Brazílie vytvoří světově největší plovoucí solární elektrárnu

Vzhledem k dlouhotrvajícím suchům opouští jihoamerická země vodní elektrárny a obrací svoje síly na solární energii. Solární energie tak má...

Zavřít