Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Island řekl epické sbohem McDonald’s

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

McDonald's hranolky autor: quartzla zdroj: Pixabay.comPo ekonomickém propadu ukončil McDonald’s svoje působení na Islandu. V zemi s populací 300 000 lidí byl od roku 1993 a navždy zavřel svoje 3 pobočky již v roce 2009. Pro odpůrce kapitalismu to bylo velké vítězství, které je dodnes připomínáno posledním zakoupeným menu.

Pokud byste navštívili Reykjavík, zastavte se v Bus Hostelu. Můžete si tam prohlédnout unikátní exponát, jedno z posledních menu, které tamní McDonald’s prodal.

Poslední den prodeje 30. října 2009, šel Hjörtur Smárason do McDonald’s a koupil si burger s hranolkami. Ne proto, aby to snědl, ale aby si zachoval originální obal. Balíček s objednávkou odložil na poličce v garáži a otevřel jej až po 3 letech. Byl překvapen, že vše i po takové době vypadá jako čerstvě koupené.

Rozhodl se darovat toto menu národnímu muzeu Islandu, kde byl vystaven po dobu jednoho roku. Nyní se přesídlil do Bus Hostelu Reykjavik, kde je vystaven a zároveň navíc neustále přenášen online kamerou. S nadsázkou se udává, že se jedná o nejnudnější web kameru na světě.

foto: http://pixabay.com/en/mcdonald-s-fries-food-eating-junk-450433/

 • hafusak REK

  Není mi jasné, kdo komu dal sbohem, když článek vyznívá opačně než nadpis.. :/

  • radostnezpravy

   McDonald odešel z ekonomických důvodů (lidé tam zkrátka nechodili) a článek je primárně o gestu, kterým se lidé s tímto kolosem rozloučili 🙂 Připomínkou toho, o jaký hnusný blaf se jedná, když vypadá stále stejně 🙂

   • hafusak REK

    Děkuji za vysvětlení. Myslím si, že v té době byl v ekonomickém propadu celý Island a lidé zkrátka přestali chodit i do jiných podniků..
    Ignorace nechtěného je fajn a jsem rád, když vidím, že to funguje. Že tam lidi neztrácí čas a sílu bojem s jednotlivými chapadly chobotnice aby ji tím posilovali. Tak jako to děláme my. Z její hlavy totiž nepozorovaně dorůstají chapadla nová a ještě důmyslnější – poučená.

 • libertarián

  Trochu mě mrzí, že z Islanďanů děláte socialisty – kteří se radují, že se z jejich země vytratil další prvek svobodného podnikání.

  • radostnezpravy

   Proč socialisty? Věříme, že odpor ke konzumu a nezdravé stravě stojí nad jakoukoliv politikou 🙂

 • Karel

  neuvěřitelné..na Islandu nemají McDonald tak přišli o svobodu..

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Mozek autor: Geralt zdroj: Pixabay.com
Rozšířte svoje vědomí

Jenom někteří lidé dokáží žít naplno v přítomném okamžiku. Děti, rostliny a zvířat žijí v dané chvíli skutečně naplno bez...

Zavřít