Intuice či impuls? Naučte se rozpoznat svůj šestý smysl

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Intuice autor: Geralt zdroj: Pixabay.comIntuice je váš vnitřní hlas, který radí, jakým směrem se vydat. Přináší vnitřní mapu, která nás ochraňuje a vede k úspěchu. Intuice působí na první pohled jako kouzlo a přitom je to přirozená součást každého z nás.

Mnozí nemají možnost intuici naslouchat, neboť jsou zahlcení každodenním životem plným termínů a všelijakých jiných starostí. Kdo se však začal snažit svému vnitřnímu hlasu naslouchat, mohl se dostat na rozcestí. Jak rozpoznat, jestli je daný hlas uvnitř vás hlasem šestého smyslu, nebo jedná-li se o impuls?

Impuls

Za impuls považujeme náhlé podněty či nutkání, kterého se nám dostane. Impuls přitom nemusí být nutně špatně, ale narozdíl od intuice nemusí mít vždy pravdu. Když budete jednat impulsivně, uděláte rozhodnutí bez zvážení kladů a záporů. To znamená, že nemáte vyvážený způsob myšlení, který by umožnil pečlivé a klidné zhodnocení dané situace.

U impulsu je to stejné, jako když házíte šipky se zavázanýma očima. Přestože můžete mít velkou důvěru ve vlastní schopnosti, nikdy nemůžete doopravdy vědět, jestli míříte na cíl správně.
Když budete jednat impulsivně, budete reagovat na vnější spoušť – místo, osobu či emoce. Je to výsltřel do tmy, při kterém nemíříte a neanalyzujete možnosti. Je zde obrovské riziko malé i velké chyby. Život je poté veden slepě bez kontroly.

Je impuls vždycky špatný?

Není to tak docela. Jedná se o řetězec příčiny a následků, ale bez možnosti zabezpečení. A tato nejistota postupně vede k obavám, které jsou velice nezdravou emocí a vedou ke zbytečnému utrpení.

Intuice – kouzlo v každém z nás

Intuice je fantastický nástroj. Pokud se na ni naladíte, nikdy vás nedovede k utrpení. Podsata intuice sídlí v epifíze a její síla se odvíjí od proudění energie v čakrách. Každý ji uvnitř nás máme jako možný nástroj k fungování v tomto světě. Intuice pochází zevnitř, je to čistý ničím neovlivněný zdroj poznání.

Intuice versus impuls

Intuice tedy není ovlivněná vnějšími spouštěči. Nejedná se o bezprostřední impulsivní reakci. Je to hlas, který pracuje, když je naše duše a mysl v míru. Nejvíce promlouvá tehdy, když jsme mimo ruch vnějšího života, kdy můžeme dosáhnout vnitřní rovnováhy.

Impuls je naplno založen na vnějším spouštěči, je to naší reakcí na události v životě. Pokud máte pocit, že k vám hovoří váš impuls a nikoliv intuice, zpomalte, uklidněte se a sledujte svůj dech. Vaše myšlenky se postupně vyjasní.

Je intuice vždy pravdivá?

Jestli ano či nikoliv záleží především na vašem osobním rozhodnutí. Dobrá věc na intuici je, že náleží pouze a jenom vám a nikdo jiný k ní nemá přístup. Ostatní mohou vnímat pouze svoji vlastní intuici a nikoliv tu vaši.

Takže to, co nám intuice napoví, nemusí být přesně to samé, co napoví někomu jinému. Vaše intuice je v souladu s vaší vlastní pravdou. Je ryze individuální, co vám přináší radost, mír a bezpečí. Nicméně k tomuto cíli bude intuice vždycky směřovat, ať už k němu vede jakákoliv cesta.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/sunset-origin-abstract-wave-circle-473754/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup