Inteligentní lidé chodí pozdě spát, mají více sexu a kladný vztah k drogám

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Šachy autor: SplitShire zdroj: Pixabay.comJak poznat inteligentní mysl? Vědecké studie ukazují, že naše představa o inteligenci založená na vzdělávání a dobrém chování je značně odtržená od reality.

Mnoho studií přišlo s překvapujícím závěry, co spojuje osoby s vysokou inteligencí. V dnešní společnosti se lidé s vyšším IQ projevují nečekaným způsobem. Tito lidé vedou život jako noční tvorové, dopřávají si drogy a sex mnohem častěji, než lidé s nižším IQ. Je na čase změnit náš způsob vnímání inteligence, jak jednotivé výzkumy potvrzují.

1) Inteligentní lidé jsou nočními ptáky

Ve studii publikované v Personality and Individual Differences, výzkumníci navrhli hypotézu, že lidé s vyšší inteligencí budou přitahováni evolučně novým odlišným chováním. Nové chování musí být evoluční výhodou, protože zlepšuje naši schopnost řešit problémy a přináší nová poznání vylepšující život. Umožňuje přirozenou cestu vývoje vpřed a vytváření něčeho nového.

Výzkumníci zjistili, že inteligentní lidé jsou nejenom pravděpodobně liberální a svobodomyslní, mají ale také odlišný rytmus spánku. Lidé s vyšším IQ podle studie chodí spát v průměru o půl hodiny později každou noc než lidé s normální inteligencí a ještě o půl hodiny později než lidé s nízkou inteligencí. Taktéž později ve všední dny i ve víkendy vstávají.

Studie tak dochází k závěru:
„Z průzkumu národopisu tradičních společností vyplývá, že noční aktivity byly původně pro lidstvo neobvyklé, takže se nabízí hypotéza, že inteligentnější jedinci jsou spíše nočními tvory než jedinci s nižší inteligencí. Analýza tento předpoklad potvrzuje.“

Ze studie vyplývá jasná souvislost: čím vyšší IQ, tím déle má jedinec tendenci zůstat vzhůru. A k těmto výsledkům se došlo na základě průzkumu více než 20 000 lidí. Pokud tedy chodíte rádi spát později, nenechte se druhými přemlouvat k dřívějšímu ulehnutí. Využijte večerní čas k něčemu kreativnímu.

2) Inteligentní lidé mají kladný vztah k drogám

Ano, skutečně mají inteligentní lidé více chuti do experimentování s drogami. Nemusí to na první pohled dávat smysl – někteří z nejméně inteligentních lidí, kteří prošli vaším životem, mohli kouřit a pít přes míru. Přesto v průměru platí, že pokud máte vyšší IQ, je větší pravděpodobnost, že budete experimentovat s drogami.

Studie publikovaná v Psychology Today potvrzuje, že lidé s vyšším IQ v dětství i dospělosti mnohem častěji experimentují s psychoaktivními drogami než lidé s nižším IQ. Čím to studie vysvětluje? Psychoaktivní drogy včetně marihuany jsou novou evoluční výhodou a liší se od běžného chování předchozích generací.

To je v souladu se studií publikovanou ve Velké Británii v roce 2010:
„Nezáleží na pohlaví, náboženství, rodinném stavu, počtu dětí, vzdělání, výdělku, spokojenosti s životem, společenském postavení, vzdělání matky či otce. U britských dětí, jejichž vyšší inteligence se projevuje již ve věku mladším než 16 let, je větší pravděpodobnost užívání drog ve věku 42 let než u méně inteligentních dětí. Existuje jasná souvislost mezi obecnou inteligencí dětí a užíváním psychoaktivních drog. Velice chytří jedinci (s IQ vyšším než 125) mají o zhruba tři desetiny standardní odchylku vyšší pravděpodobnosti konzumace drog.“

Další studie publikovaná v roce 2011 v Journal of Epdemiologya nd Community Health zjistila, že lidé s vysokým skórem v inteligenčních testech v dětství mají vyšší pravděpodobnost užívání drog v dospělosti, zejména marihuany. Jiná studie publikovaná v roce 2012 přinesla zcela identický závěr, že inteligentní děti budou v dospělosti s větší pravděpodobností uživateli marihuany, amfetaminu a houbiček.

3. Inteligentní lidé mají více sexu

Výzkumníci ve Velké Británii zjistili, že studenti na univerzitách jako Oxford a Cambridge utrácí více peněz za sexuální hračky než studenti na jiných univerzitách. „Tato korelace pravděpodobně souvisí s otevřenou myslí, která přichází s inteligencí,“ říká Annalizsa Rose, zaměstnankyně sexshopu.

Schopnost věnovat se otevřeně svojí sexualitě přichází s dostatečnou introspekcí a logickým myšlení, což je předpoklad pro vyšší inteligenci. Ti kdo jsou úspěšní ve svém životě usilují o dokonalost ve všech oblastech svého života a dosažení spokojeného sexuálního života je jedním z cílů.

Jedná se o významné sociální zjištění. Studenti studující nejvíce elitní univerzity utrácí výrazně více peněz za erotické pomůcky a mají více sex. Nejvíce utrácí studenti těchto pěti univerzit, kde utratili za rok:
Cambridge – 362 000 Kč
Oxford – 358 000 Kč
Manchester – 201 000 Kč
Lancaster – 152 000 Kč
York – 139 000 Kč

Co to všechno znamená?

Je třeba zdůraznit, že výzkumy ukazují na korelace. Nejedná se o příčinné souvislosti. Neznamená to tedy, že pokud budete chodit spát pozdě, začnete brát drogy a užívat si naplno sexuálního života, dojde ke zvýšení inteligence.

Nové studie rozbíjí vše, co bychom očekávali o lidech s vysokou inteligencí. Je to ale logické, naše společnost se neustále vyvíjí a je třeba neustrnout v zažitých stereotypech.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/chess-game-play-strategy-park-438444/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup