Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Indie zakázala dovoz kosmetiky testované na zvířatech

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Myš autor: kapa65 zdroj: Pixabay.comEvropská unie zakázala dovoz a prodej kosmetiky testované na zvířatech v první polovině roku 2013. Nyní ji následuje jeden z nejlidnatějších států světa, Indie.

Téměř 5 měsíců poté, co Indie zakázala testování kosmetických přípravků na zvířatech v rámci země, nyní zcela zakázala dovoz takových produktů. Stává se tak první zemí v jižní Asii, která se odhodlala k takto zásadnímu kroku na ochranu zvířat.

Oficiální vyjádření ministerstva zdravotnictví a péči o rodinu uvádí, že žádné kosmetické prostředky, které byly testovány na zvířatech, nebudou po zahájení platnosti oznámení importovány do země. Oznámení se stává platné po 30ti dnech a dovoluje donucovacím orgánům, aby důsledně zakázali dovoz produktů od 13. listopadu 2014.

Kosmetika bez krutosti je v Asii skutečně průlomová a může být příkladem pro další země, které ji mohou následovat. Asijská kultura na právě zvířat nebere velké ohledy, a tak je indický impuls o to více důležitý. Tohoto úspěchu by se nedosáhlo bez soucitu vlády, spotřebitelů a průmyslu. Indická iniciativa získala v minulosti přes 70 000 podpisů pod petici za zákaz testování na zvířatech. Je možné, že se tento postoj bude rozšiřovat i do dalších oblastí než je jen kosmetika.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/rat-white-female-laboratory-194807/

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Feng shui autor: AlexanderStein zdroj: Pixabay.com
Jak ochránit svůj vztah podle feng-šuej

Nedávno mi má 22letá dcera  Kristína  po celém obývacím pokoji rozvěsila  krásné origami  letícího jeřába. Moc se mi to líbilo,...

Zavřít