Indický muž tvrdí, že 70 let nejedl ani nepil. Co na to věda?

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Čakry zdroj: Wikimedia commonsInd Prahlad Jani tvrdí, že se mu v jeho 11 letech zjevila hinduistická bohyně Amba, která mu řekla, že už nikdy nebude potřebovat jíst. Podle všeho už od 70. let žije v jeskyni a prohlašuje, že se po celých 70 let svého života nedotkl jídla. Aktuálně mu je 87 let.

Dr. Sudhir Shah, spolu s početným týmem lékařů, Janiho testovali roce 2003 a 2010. Doktor Shah je neurolog, který se své práci věnuje více než 20 let a působí také jako profesor a ředitel neurologického oddělení na KM School of PG Medicine and Research.

Během prvního testu v roce 2003 byl Jani po dobu jednoho týdne nepřetržitě monitorován personálem nemocnice a kamerami, kde se potvrdilo, že Jani opravdu nic nesnědl ani nevypil. Zároveň ale nevykazoval žádné fyziologické změny, což by podle moderní medicíny nemělo být možné. Tento test trval přes 10 dní. Což možná nepůsobí jako dlouhá doba, ale žít 10 dní bez jídla a vody, aniž by došlo k jakýmkoli fyziologickým změnám, je opravdu ohromující.

Další testy proběhly ve Sterlingově nemocnici mezi 22. dubnem a 6. květnem v roce 2010. Tentokrát jej pozorovalo 35 výzkumníků, kteří se zde sešli hned z několika zdravotnických organizací. Za celé dva týdny skutečně nic nesnědl ani nevypil a, stejně jako u předchozího testu, nevykazoval žádné známky negativních účinků abstinence na jeho organismus.

Je to opravdu neuvěřitelné a hlavně se to neztotožňuje s tím, co víme o lidské fyziologii a nutričních požadavcích našich těl.

Jak se dalo čekat, ani jeden z těchto testů nebyl publikován v žádném z lékařských periodik. Studie sklidily také vlnu kritiky. Avšak hlavní argumenty proti těmto testům byly dosti slabé. Jeden z argumentů je postavený na tom, že Jani, za pomoci jeho učedníků, utekl z dohledu kamer a nemocničního personálu a něčeho se najedl a napil. Nemocniční personál si je však jistý, že se nic takového nestalo, sledovali jej opravdu neustále.

Přes veškerou kritiku jsou důkazy jasné a zdá se, že korespondují se spirituálním učením siddhi.

Prohlášení vědecké skupiny pro ABC News v roce 2012 znělo takto:

Uvědomili jsme si, že pokud by lidské tělo dokázalo v tomto stavu setrvat jen na 15 dní, mělo by to obrovské uplatnění rozvoj lékařské vědy a výzkum lidského zdraví.

Místo toho, abychom tento případ ignorovali, jsme se rozhodli zkoumat dále, racionálním a vědeckým způsobem. Znovu ujišťujeme, že účelem této studie nebylo dokázat nebo vyvrátit člověka, ale prozkoumat možnosti ve vědě a studovat nový jev.

Zajímavý případ, že?

Půsty a věda

Věda nyní začíná potvrzovat, jaký přínos pro nás může potravinová deprivace skýtat. Mark Mattson, momentální ředitel laboratoře neurologie na National Institute on Aging a profesor neurologie na univerzitě Johna Hopkinse, v roce 2014 vystoupil na TEDu, kde se vyjádřil na téma půstů. Prokázalo se, že tato praktika dokáže generovat nové buňky, spravovat DNA, bojovat s rakovinou, Parkinsonovu a Alzheimerovou chorobou a dalšími zdravotními potížemi.

Také je velice zajímavé, že u zvířat se po vystavení potravinové deprivaci rovněž projevily výrazné benefity a zlepšení, včetně delší životnosti.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup