Hamburk bude do 20ti let bez aut

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Město Hamburk oznámilo odvážný plán – odklonit většinu vozů z hlavních dopravních tepen do 20ti let. Aby to bylo možné uskutečnit, místní orgány plánují zřídit pěší a cyklistické pruhy a vytvořit tak velkou zelenou síť. Zapojení celého městského centra i okrajových částí Hamburku významně odlehčí plynulost provozu.

Hamburk navíc plánuje vytvořit nové zelené plochy a spojit je se stávajícími parky, komunitními zahradami a dalšími plochami zeleně. Po dokončení plánu se bude Hamburk pyšnit 17 000 akry zelené plochy, což činí 40 % celkového území města. Podle úřadů tento cílevědomý plán sníží potřebu brát auto na víkendové výlety mimo město.

Přestože vozidla nemohou být zcela vyloučena ze všech hlavních dopravních tahů, městská rada chce, aby mohli obyvatelé i turisté na prohlídku města výhradně na kole či pěšky.

Tento krok přichází v době, kdy se v Německu ozývají hlasy týkající se oteplování. Experti varují, že průměrná teplota v německém druhém největším městě stoupla o 9° C o sotva půl století.

 

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup