Důvody, proč se vzdát alkoholu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pivo zdroj: Pixabay.comAlkohol se v ČR užívá v míře nadměrné. Přitom se jedná o drogu, která je sice legální, ale o to více nebezpečná. Je zdrojem mnoha lehčích i vážnějších chorob. Není divu, že se stále více lidí rozhoduje alkohol vynechat. Mají k tomu mnoho dobrých důvodů. Nechte se těmito dobrými důvody inspirovat!

Nálada
Mnozí říkají, že alkohol dokáže udělat svět hezčí. Souhlasili byste s tím však i druhý den ráno? S kocovinou se příliš dobře obvykle necítíme. Přitom si nelze užít skvělý večer s alkoholem, aniž bychom další den nenesli následky – nastává bolest hlavy, nevolnost, dehydratace či malátnost.

Produktivita
Pokud vynecháte alkohol, přijdete o některé druhy sociálních závazků. Nicméně získáte nový prostor na to, abyste mohli dělat něco opravdu zábavného a produktivního. Můžete se dostat k věcem, které dlouho odkládáte, můžete se vidět s rodinou či kamarády, číst knihu či třeba cvičit. Možnosti jsou neomezené!

Zdraví
Podívali jste se druhý den ráno po propité noci do zrcadla? Obvykle uvidíte pytle pod očima, nafouklé tváře apod. Naše těla jsou ze 70 % z vody a alkohol dehydratuje a vysává energii. Alkohol zasahuje i práci mozku, zhoršuje zdraví srdce či jater.

Peníze

Posezení v barech je nákladné a budete překvapení, kolik peněz můžete bez alkoholu ušetřit. Z ušetřených peněz si můžete pořídit kvalitnější stravu či si můžete udělat jinou formou radost.

Sebeúcta
To, že se naučíte chodit do společnosti a nebudete muset spoléhat na alkohol, abyste se uvolnili a bavili, podpoří vaši sebedůvěru. Je mnoho lidí, co si myslí, že se může bavit, jen když pijí. Pokud zůstanete věrní sami sobě, zvýší se postupně vaše sebeúcta. Navíc si uvědomte, kolik rozhovorů si bez alkoholu budete skutečně pamatovat!

Čas
Ať už zajdete po práci na pár piv či na pár skleniček vína, udá to tón celému vašemu večeru. Těžko si pak doma zacvičíte jógu či se vrhnete do praní prádla. Pitím ztrácíme svůj čas a vyčerpáváme své zásoby energie.

Zkuste tedy alkohol omezit. Vyzkoušejte, jak se vám bez něj bude žít. Zkuste si dát 30 dní bez alkoholu a pozorujte, jaké výhody vám takový režim přinese.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup