Důkaz, že rostliny vnímají

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pokojová kytka autor: 3268zauber zdroj: Wikimedia commonsStudium rostlin a dalších živých forem na planetě začíná potvrzovat to, co je známo již velmi dlouho. Všechno na naší planetě je živé. To, že jsou odlišné formy života a mají různé biologické procesy, ještě neznamená, že tyto životní formy nemají vědomí a nemohou myslet, cítit a reagovat.

Velké množství výzkumů se zaměřilo na zkoumání rostlin a prokázaly, že mají schopnost reagovat na okolní svět a vnímat jej. Některé výzkumy došly k závěru, že rostliny jsou inteligentní, mohou se učit, pamatovat si a znovu reagovat. Mohou vnímat bolest a učit se zkušeností. To vše rostliny mohou, aniž by byly vybaveny mozkem.

Již v roce 1968 byla publikována studie v International Journal of Parapsychology, že rostliny mohou reagovat na lidské emoce a myšlenky. Na základě toho se předpokládala schopnost telepatie.

Moderní pokusy ukazují, že rostliny reagují i na anestetika. Níže se můžete podívat na video s experimentem s rostlinou citlivka, která má senzibilní listy reagující na dotyk a lze tak na ní snadno pozorovat reakci na podněty. Rostlině byla podáno lidské anestetikum – ether. Po podání rostlina na dotyk přestává reagovat a to i přesto, že nemá nervy jako člověk. Anestetika jsou přitom látky, které u lidí fungují na základě přerušení vedení bolestivého vzruchu nervem.

Druhý experimet ve videu ukazuje měření elektrického sigálu v rostlině. Při způsobení bolestivého silného podnětu projde tělem rostliny elektrický signál o velikosti 15 mV. Je možné, že elektrický signál je reakcí stejně jako nervový signál u živočichů. Po podání anestetika se přestává elektrický signál transmitovat, a proto nedochází k reakci na podnět.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup