Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Důkaz, že rostliny vnímají

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pokojová kytka autor: 3268zauber zdroj: Wikimedia commonsStudium rostlin a dalších živých forem na planetě začíná potvrzovat to, co je známo již velmi dlouho. Všechno na naší planetě je živé. To, že jsou odlišné formy života a mají různé biologické procesy, ještě neznamená, že tyto životní formy nemají vědomí a nemohou myslet, cítit a reagovat.

Velké množství výzkumů se zaměřilo na zkoumání rostlin a prokázaly, že mají schopnost reagovat na okolní svět a vnímat jej. Některé výzkumy došly k závěru, že rostliny jsou inteligentní, mohou se učit, pamatovat si a znovu reagovat. Mohou vnímat bolest a učit se zkušeností. To vše rostliny mohou, aniž by byly vybaveny mozkem.

Již v roce 1968 byla publikována studie v International Journal of Parapsychology, že rostliny mohou reagovat na lidské emoce a myšlenky. Na základě toho se předpokládala schopnost telepatie.

Moderní pokusy ukazují, že rostliny reagují i na anestetika. Níže se můžete podívat na video s experimentem s rostlinou citlivka, která má senzibilní listy reagující na dotyk a lze tak na ní snadno pozorovat reakci na podněty. Rostlině byla podáno lidské anestetikum – ether. Po podání rostlina na dotyk přestává reagovat a to i přesto, že nemá nervy jako člověk. Anestetika jsou přitom látky, které u lidí fungují na základě přerušení vedení bolestivého vzruchu nervem.

Druhý experimet ve videu ukazuje měření elektrického sigálu v rostlině. Při způsobení bolestivého silného podnětu projde tělem rostliny elektrický signál o velikosti 15 mV. Je možné, že elektrický signál je reakcí stejně jako nervový signál u živočichů. Po podání anestetika se přestává elektrický signál transmitovat, a proto nedochází k reakci na podnět.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
© Radostné zprávy ;-)
Více:
Marihuana má zelenou autor: Pablo Flores zdroj: Wikimedia commons
Marihuana ničí rakovinné buňky, přiznává americký Národní institut pro výzkum rakoviny

Legalizace marihuany možná nastane dříve, než jsme si mysleli. Na stránkách amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny (NCI) se objevily...

Zavřít