Dobrovolníci přinesli skutečnou pomoc Africe

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Dívka autor: Skeeze zdroj: Pixabay.comNový výzkum anglické University of Sussex zkoumala přínos dobrovolníků v boji proti chudobě v Africe. Jejich projekt zjišťoval, jak dobrovolníci ovlivňují vývoj a sociální změny v rozvojových zemích.

Studie se zaměřila na Keňu, Mozambik, Nepál a Filipíny v období mezi roky 2012 a 2014. Zajímala se o oblast zdraví, vzdělávání, vzlády i životního prostředí. Zahrnula více než 3700 účastníků a to včetně různých organizací, dobrovolníky z řad místních a mezinárodních, vládní úředníky, učitele a zdravotníky. Tímto velkým rozsahem je studie v tuto chvíli největší.

Výzkumníci zjistili, že vliv dobrovolníků není pouze o tom, co dělají, ale i o tom, jak podporují změny ve společnosti. Tím je jejich přínos jedinečný. Dobrovolníci přispívají udržitelnému rozvoji několika cestami:

– pomáhají rozšíření veřejných služeb do nejchudších okrajových oblastí
– vytváří nové formy spolupráce, které vedou ke změnám ve společnosti
– podporují fungování na lokální úrovni

– podporují místní k většímu začlenění a občanské odpovědnosti
– vnášejí nové normy

Na světě je 50 milionů dobrovolníků. Je to neuvěřitelné množství lidí, které přináší značný vliv na boj proti chorobě. Výzkum potvrzuje, jak je důležité dobrovolnictví, které přináší znalosti a zkušenosti do chudých oblastí. Nezištná pomoc dobrovolníků pomáhá vytvářet silné osobní pouto a vztahy, které vedou k novým formám spolupráce a mění svět k lepšímu.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/girl-ethiopian-child-portrait-647714/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup