Delfíni na Havaji budou chráněni před turisty

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Delfín autor: joakant zdroj: Pixabay.comDelfíni jsou velice oblíbená zvířata a snad každý si přeje je vidět. Když se tedy delfíni objeví v blízkosti turistické destinace, brzy je u nich mnoho výletních lodí s turisty. Nicméně delfíni se objevují u pobřeží proto, aby si odpočinuli a kvůli přívalu turistů se jim nedostává potřebného klidu.

Národní úřad pro oceán a atmosféru USA se rozhodl zavést pravidla, která pomáhají delfíny chránit. Agentura tak omezuje možnost plavání s delfíny na Havaji a zakazuje přístup do mělkých zátok, které delfíni používají k odpočinku.

Rušení během potřebného klidu delfínu může dlouhodobě negativně ovlivnit jejich zdraví. Delfíni jsou noční zvířata a potřebují přes den odpočívat, aby po celou noc mohli shánět potravu. Přestože delfíni nespí a i přes den se ve vodě pohybují, polovina jejich mozku odpočívá. Právě přes den tak přístup k delfínům pravidla omezují.

Předpisy ovlivní více než 200 firem zaměřených na pozorování delfínů, rekreační plavce a další uživatele oceánu. Nicméně delfínům dodají klidnější život. Havaj je delfíny oblíbená, protože nabízí velkou hostinu ryb a malých korýšů.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup