Dejte přednost spánku

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Spánek autor: ramicm zdroj: Pixabay.comSpánek bereme mnohdy jako nezbytnou nutnost, která nemívá vždy nejvyšší prioritu. Spánek je ovšem velmi důležitým faktorem pro zdravý a úspěšný život. Je to základ pro to, aby organismus mohl správně fungovat a dokázali jsme to, co v životě opravdu chceme. Neodkládejme tedy spánek na vedlejší kolej. Spánek by měl být prioritou číslo jedna, zde jsou některé z důvodů.

Jedna noc bez spánku = 6 měsíců špatné stravy
Studie potvrzují, že jedna jediná noc, během které vynecháte spánek, má škodlivý vliv na úroveň inzulínu stejně jako 6 měsíců na nezdravé tučné stravě. Bez ohledu na to, jak se stravujete, inzulín je klíčový k dosažení zdravé hmotnosti. Inzulín je přitom velmi citlivý na nedostatek spánku.

Zmatek ve vzpomínkách
Jeden z důvodů, proč potřebujeme spát, je, abychom si uložili svoje vzpomínky. Když spíme, náš mozek má za úkol vybrat a poskládat důležité a nedůležité momenty dne. Studie ukazují, že když vynecháme spánek, schopnost mozku ukotvit správně vzpomínky je narušená. Navíc noc bez spánku naruší i naši schopnost uložit si nové vzpomínky z následujícího dne. Pokud chceme být úspěšní, neměli bychom narušovat kognitivní funkce mozku.

Riziko Alzheimerovy choroby
Kvalitní spánek nás může ochránit před nebezpečnými nemocemi. Nedostatek spánku ovlivňuje schopnost zapamatovat si věci, které jsme se naučili. Změny ve spánkovém režimu či pásmová nemoc (poruchy spánku plynoucí ze střídání časových pásem při cestování) mohou způsobit problémy ve vývoji a výživě mozku. Může dojít ke změnám v buňkách a vývoji Alzheimerovy choroby.

Úspěšní lidé jako Benjamin Franklin, Thomas Edison, Tim Cook či Bill Gates vždy dávali přednost spánku. Pravidelný a dostatečný spánek podporuje fungování mozku a předchází problémům. Jakou prioritu má spánek pro vás?

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup