Damien Marley pracuje na přeměně opuštěné kalifornské věznice v konopnou farmu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

GDJ / Pixabay

Už jste to slyšeli? Nejmladší syn Boba Marleyho, Damien Marley, se v roce 2016 spojil s Ocean Grown Extracts s cílem přetvořit bývalou kalifornskou věznici o rozloze přesahující 7000 m2 na farmu pro pěstování konopí. Dnes už se lékařská marihuana pocházející z tohoto multimilionového zařízení prodává v lékárnách.

Jak by se dalo čekat, ironie veškerého utrpení, které bylo spojené s ilegalitou marihuany, měla na Marleyho velký dopad. Jak sám osmatřicetiletý podnikatel podotkl: “V minulých letech mnoho lidí pro tuto rostlinu hodně obětovalo a skončilo ve vězení. Pokud tento [podnik] bude využíván pro lékařské účely a bude lidem pomáhat a inspirovat je, dá se to považovat za úspěch.”

Když se tato novinka poprvé objevila na stránkách novin, odhadovalo se, že zařízení vytvoří přinejmenším 100 nových pracovních příležitostí. To mnozí schvalovali, bereme-li v potaz lokální ekonomiku zničenou dlouhodobým suchem a klesající cenou ropy. Stejně tak každoroční mnohamilionové příjmy z daní podpořily ekonomický růst Coalingy v Kalifornii, kde se bývalá Claremontská věznice nachází.

Marleyho dlouhodobý manažer, Dan Dalton vysvětlil, že podnik začal “velmi přirozeně.” Prohlásil: “Konopí je něco, co je každodenní součástí Damiena, jeho přátel, rodiny a rastafariánské víry. Sledovali jsme lidi pro něj obětovat své životy. Toto bezpráví, spolu s léčebnými vlastnostmi rostliny, nás motivovalo k tomu, abychom se stali jeho zastánci.”

Ještě před ohlášením své vize Marley také představil Speak Life – vlastní odrůdu cannabisu, kterou vytvořil společně s Ocean Growth. Jejím základem je podle všeho populární OG Kush té samé společnosti, avšak pozměněná s pomocí vyškoleného chemika. “OG byl vždy můj oblíbený vzorek” říká Marley. “Když představili tuto odrůdu OG, okamžitě jsem si ji zamiloval pro její konzistenci.” Podle Billboardu se jedná o 70/30 hybrid s dominantní indicou, který je ručně zaléván a zastřihován.

Nyní, když v Kalifornii prošel Návrh č. 64, se lékárny připravují na rekreační “zelenou horečku”, která je očekávána v lednu 2018. Marley a jeho tým bude připraven čelit raketovému růstu poptávky po marihuaně.

Uvážíme-li nulový počet smrtí způsobených požitím marihuany a to, že látky v této rostlině prokazatelně zmírňují rakovinu, záchvaty, Parkinsonovu chorobu a mnohá další moderní onemocnění, je jasné, proč ji Spojené státy a další národy postupně dekriminalizují. Přinejmenším by mohla být odstraněna ze seznamu zakázaných látek, protože je nesrovnatelně bezpečnější než třeba alkohol nebo dokonce kofein.

 

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup