Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Coca-Cola a Tesco spouští společné kampaně na podporu recyklace

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

recyklace 640px-Trideny_odpad autor-Nartoun zdroj-wikimedia commonsNěkteří si mohou myslet, že jsou nadnárodní společnosti jako představitelé globalizace zlem dnešní doby. Nicméně nic není černobílé a tak je třeba ocenit každý krok, který tyto společnosti učiní ve jménu vyššího dobra. Přeci jenom to není tak běžné a má-li tento trend růst, vyžaduje podporu.

Coca-Cola Enterprises (CCE), jediná licencovaná stáčírna nápojů Coca-Cola v Belgii, Francii, Velké Británii, Lucenbursku, Monaku, Nizozemsku, Norsku a Švédsku, spolu se sítí supermarketů Tesco spustili novou recyklační online kampaň za účelem zvýšení míry recyklace.

Nová kampaň s názvem „Recyklace je odpověď“ byla zahájena 8. 9. 2014 s cílem zapojit a vzdělávat spotřebitele o recyklaci doma. Na internetových stránkách Tesca jsou zákazníci vyzvání k učinění závazku ke zvýšení recyklace. Mohou si přitom zahrát stylovou hru, kdy si lze vyzkoušet třídění různých obalů do různých košů ve virtuální kuchyni.

Čeká se, že celá kampaň pomůže rozvířit všechny nejasnosti a zmatky týkající se toho, které materiály mohou být recyklovány a které ne. Všichni účastníci, kteří se zaváží k recyklaci, získají jako motivaci 25 bodů na své klubové karty Tesco nebo slevu 50 centů na lahve Coca-Cola. Speciální bonusy jsou i za sdílení, kdy se lze dostat do slosování o ještě zajímavější ceny.

Další je kampaň CCE s názvem „Pledge 4 Plastics“, která se zavázala zvýšit množství plastových obalů a lahví shromážděných pro recyklaci. Snaží se dosáhnout recyklace i u zákazníků. Výzkumy ukazují, že lidé zrecyklují jen 58 % plastových lahví, které jim projdou rukama.

Podpora recyklace těchto velkých společností je důležitá. Uhlíková stopa lidí v moderní společnosti je pořád příliš vysoká, takže posun u těchto společností může být důležitým posunem na poli ekologie.

 

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Trideny_odpad.JPG

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Lev autor: Kapa65 zdroj: Pixabay.com
Zatočte s nedostatkem energie

Příchod jara mnohé nabyl novou energií, někteří ovšem mohou pociťovat spíše únavu. Po zimním období se cítí utahaní a nemohou...

Zavřít