Co o vás říká vaše oblíbená barva

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Barvy autor: PeteLinforth zdroj: Pixabay.comPsychologie barev je fascinující věda, která zkoumá, jak jednotlivé barvy světelného spektra ovlivňují naši náladu a chování. Například placebo pilulky, které mají teplé barvy (červená, oranžová, žlutá…), mají mnohem silnější účinek, pokud mají stimulovat. Pilulky studených barev (např. modré) mají větší efekt, berou-li se na problémy s depresí.

Podle průzkumu z roku 1997, který se konal na velkém množství obyvatel USA, je u 35 % oblíbená barva modrá, dále 16 % zelená, purpurová 10 % a červená 9 %.

Předpokládá se, že modrá a zelená mají uklidňující pozitivní vliv na lidi, protože jsou to barvy spojené s naší dávnou minulostí. Tehdy byla modrá a zelená symbolem vody, jídla, přístřeží, apod.

Možná jste si všimli, že v různých obdobích svého života se váš vztah k barvám vyvíjí. Je to zcela normální, protože tento stav odráží přechod z jedné fáze do další.

Jaká barva je tedy nyní vaše oblíbená? Dominuje nějaká barva ve vašem šatníku? A co to o vás prozrazuje?

Černá, červená, hnědá nebo šedá
Vechny tyto barvy jsou barvou základní kořenové čakry. Lidé, kteří si volí tyto barvy, obvykle mají tvrdý zevnějšek, pod kterým se může skrývat měkké srdce. Typická je pro ně i síla a vášeň, jsou velmi energičtí.

Oranžová
Tato barva představuje sakrální čakru. Lidé jsou obvykle kreativní a mají zdravý sexuální život. Milují dobrodružství.

Žlutá
Je to barva čakry solar plexus. Tato barva je typická u lidí, kteří bývají silní a aktivní. Mohou být dobrými vůdci a obchodně zdatní. I když jsou obvykle moudří, mohou být též velmi tvrdohlaví.

Zelená
Je barvou srdeční čakry. U lidí značí napojení na srdce a emoční centra. Tito lidé mají tendenci být dobrými posluchači i léčiteli. Jejich největší radostí bývá pomoc druhým.

Modrá
Reprezentuje krční čakru. Proto jsou lidé, kteří mají rádi modrou, výbornými komunikátory a mohou mluvit s kýmkoliv o čemkoliv. Jsou empatičtí, emocionální, ale též mohou být introvertní.

Purpurová
Nachová barva spadá pod třetí oko. Lidé, kteří mají rádi fialovou, bývají velmi intuitivní a jsou schopní vnímat i to, co není ve fyzické dimenzi. Mají dobré psychické schopnosti, protože se ztotožňují s vyšší duchovní úrovní. Obvykle prahnou po nových znalostech.

Růžová
Růžová vládne korunní čakře. Lidé jsou radostní, dychtiví, veselí. Chtějí aby všichni byli šťastní. Jsou optimisté a snaží se vidět svět v nejlepších barvách.

zdroj
foto: http://pixabay.com/cs/duha-pruhy-vzorek-duhov%C3%A9-barvy-298752/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup