Co jste o nevěděli o lese

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Mnoho z nás se zajisté shodne, že milují čas strávený v lese. Pobyt v lese nás dobije energií a pomáhá nám vyčistit hlavu a navrátit vnitřní harmonii. Bohužel je však mezi námi stále více lidí, kteří přírodu nedokáží ocenit.

Vyrůstá nová generace, která je od přírody stále více odtržená. Nepoznají jednotlivé stromy. Nevědí, jak je život v lese fascinující. Moderní technologie a městský život nabízí tolik lákadel, že je velmi snadné přehlédnout krásy, které si pro nás příroda připravila.

Naštěstí vychází spousta zajímavých knih, o které si v aktuálně můžete zasoutěžit na našem Facebooku. První takovou knihou je Les – návod k použití od Petera Wohllebena. Tato kniha představuje les v úplně nové perspektivě. Naučí vás poznat les s pomocí smyslů. Najdete zde spoustu zajímavostí o lese, které jste ani netušili. Pomůže vám najít směr i bez chytré aplikace mobilního telefonu. Zjistíte, co vše v lese můžete jíst, takže hlady rozhodně neumřete ani při delší procházce. Dozvíte se o zvířatech v přírodě a jak se efektivně bránit proti nepříjemnému hmyzu. Čeká na vás mnoho zajímavostí.

Od stejného autora doporučujeme i knížku pro nejmenší – Slyšíš, jak mluví stromy? Kromě velké zásoby zajímavostí pro děti se dozvíte i spoustu tipů, co si můžou v lese vyzkoušet. O lese a jeho obyvatelích si tak budou nejenom číst, budou moci si vše prakticky osahat a budovat vztah k přírodě. Každý dvojstrana řeší otázku, na kterou nabízí i srozumitelnou odpověď. Umí stromy mluvit? Z čeho mají strach? Kolik srnek žije v lese? Chodí zvířata do školy? Nebo jak chytrý je hmyz?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup