Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Chytřejší díky včelímu bodnutí

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Včelí žihadlo autor: Waugsberg zdroj: Wikimedia commonsPodle nové studie vědci prokázali, že včelí jed může zlepšit naše mozkové funkce. Může to znít jako informace z lidového léčitelství, ale injekce včelího jedu skutečně může zlepšit učení a paměť. Informace vyšla v seriózním periodiku Journal of Biological Chemistry.

Tým vědců Universities of Liege v Belgiia v Bristolu ve Spojeném království vytáhl z jedu peptidový toxin zvaný apamin. Apamin je neurotoxin, který blokuje některé kanály centrální nervové soustavy a způsobuje zvýšenou dráždivost mozku.

Včelí jed má pro lidské tělo mnoho příznivých vlivů. Malé dávky jedu snižují krevní tlak, což snižuje zánět, zvyšuje koronární průtok krve, stimuluje činnost srdečního svalu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a sedimentaci erytrocytů.

Použití peptidových toxinů jako je apamin není nové. Vědci už nějakou dobu vědí, že některé hmyzí jedy mají potenciál k léčbě onemocnění, jako je Parkinsonova choroba či demence.

 

foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stechende_Biene_12a.jpg

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Med autor: akarlovic zdroj: Wikimedia commons
Přírodní způsoby slazení potravin

Pokud máte rádi sladké sladké potraviny, nemusíte se spoléhat pouze na rafinovaný cukr či umělá sladidla. Existuje několik zdrojů, které...

Zavřít