Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Češi jsou přeborníky ve třídění odpadu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Strom autor: Floyd Wilde zdroj: Wikimedia commonsTřídění odpadu se v České republice zavedlo sice později, než v okolních zemích, nicméně podařilo se nám naše sousedy předběhnout. Češi se učí třídit a naše příroda tak může jásat.

Rezervy ovšem stále máme. Možnost třídit má celkem 99 % všech obyvatel, zatímco reálně třídí odpad pouze 70 %. Přitom průměrná vzdálenost, kterou musíme ujít k popelnicím, je pouze 102 metrů. Možnost třídit odpad má tedy na dosah ruky skoro každý a kdo nehledá výmluvy, již dávno třídí.

V roce 2012 bylo vytříděno přes 607 tisíc tun odpadu. Za posledních 12 let bylo zrecyklováno tolik odpadu, kolik činí poloviční objem hory Říp. To jsou velice dobré zprávy, protože třídění umožňuje ušetřit každý rok zhruba 23 km2 české přírody. A jen v loňském roce bylo ochráněno před kácením díky tříděny zhruba 1 800 000 stromů.

Není divu, že Česká republika patří mezi evropské špičky ve třídění. Přestože máme rezervy, českou přírodu se daří zachránit před našim zničujícím životním stylem.

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Himalájská sůl zdroj: Pixabay.com
15 úžasných způsobů, jak použít himalájskou sůl, o kterých jste nikdy neslyšeli

Himalájská sůl se od ostatních druhů soli velice liší. Unikátní je především svou chutí a zdravotními účinky. S lidským organismem...

Zavřít