Celý život jste zapalovali svíčky špatně

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Svíčky zdroj: Pixabay.comExistuje správný způsob, jak zapálit svíčku – a většina lidí o něm nemá ponětí. Pokud se budete řídit těmito pokyny, vytěžíte z vašich oblíbených svíček opravdu maximum.

1. Zastřihněte knot. Pokaždé.

Při každém zapalování svíčky zkraťte délku knotu zhruba na 3 – 6 mm. Můžete použít nůžky, cvikačky na nehty nebo speciální zastřihovač knotů, ale ať už použijete cokoli, vždy knot zastřihněte.

Proč? Tak za prvé, pokud zapálíte zastřižený knot, jeho plamen bude čistější a jasnější. Nezastřižené knoty se obvykle zkroutí do podivných tvarů, což plamen oslabuje a zatemňuje.

A za druhé, příliš dlouhé knoty jsou nejčastější příčinou kouřových skvrn, které zůstávají na sklenicích od svíček. Zkrácením knotu zajistíte stabilitu plamene, čímž celkově předejdete tvorbě těchto skvrn.

2. Nechejte rozpustit celou hladinu vosku.

Jakmile zapálíte svíčku, nezhasínejte ji, dokud nebude rozpuštěná celá plocha hladiny vosku. To může zabrat několik hodin – takže nezapalujte svíčku, pokud nemáte dostatek času na to, abyste si počkali.

Pokaždé, když nenecháte rozpustit celou plochu vosku, podporujete proces, kterému se říká “tunelování”. Knot se začne potápět stále níž, což vypadá, jako by se uprostřed svíčky vytvářel tunel.

Nakonec se tunel prohloubí natolik, že zapálení knotu se stane téměř nadlidským úkolem. Všechen ten nerozpuštěný vosk po stranách představuje hodiny hořící svíčky a příjemné vůně, za které jste zaplatili, ale už je nikdy nevyužijete.

Vyžaduje to trpělivost, ale pokud při každém zapalování svíčky počkáte, až se celá plocha hladiny rozpustí, vosk zůstane plochý a nádoba čistá až na dno, dokud svíčka úplně nevyhoří.

3. Kupte si svíčku s více knoty.

Může být obtížné najít si dostatek času na to, abyste mohli počkat, než se celá hladina rozpustí. Řešení? Kupte si svíčku se dvěma nebo více knoty. Více plamenů vytvoří více tepla, což povede k rychlejšímu roztavení vosku.

A když už jsme u toho, vyvarujte se extrémně širokých svíček s jedním knotem. Pokud má svíčka pouze jeden knot a její průměr je širší než 7 centimetrů, nekupujte ji. Zapálením jednoho knotu nikdy nevytvoříte dostatek tepla na to, aby se rozpustil celý povrch vosku.

4. Držte plamen stranou od proudícího vzduchu.

Snažte se hořící svíčku umístit daleko od větráků, klimatizace, otevřených oken nebo míst, kde pořád někdo chodí tam a zpátky. Proudící vzduch může plamen rušit, což obvykle vede k dalším černým skvrnám uvnitř nádoby.

A teď jste připraveni zapalovat svíčky jako skuteční experti.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup