Čaje, které nakopnou metabolismus a pomohou shodit kila navíc

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

caje 640px-Tea_in_different_grade_of_fermentation autor-Haneburger zdroj-wikimediaLetní teploty vyzývají ke svlékání přebytečných vrstev oblečení a odhalování svého těla. Ne všichni se však cítí nejlépe, protože nejsou spokojení se svým tělem. Přebytečná kila nelze shodit bez cvičení a změny stravovacího režimu. Hubnutí však můžeme podpořit zdravě a bez vedlejších účinků pomocí pití vhodných čajů.

Anýzový čaj: zlepšuje zažívání
Anýz ve tvaru hvězdy je plodem malého stále zeleného stromu z Číny. Používá se k léčbě zažívacích obtíží jako je bolest žaludku, průjem, zvracení apod. Zalijte anýz horkou vodou a nehcte louhovat po 10 minut. Slijte vodu a případně doslaďte. Pijte po malých douškách kdykoliv, když cítíte nápor na svůj žaludek.

Čaj porangaba: odbourává tuk
Na rostlině vznikají červené plody, které se podobají bobulím kávovníku. Porangaba roste v jižní Americe a prodává se především v zahraničí. Jedná se však o jednu z nejvíce podpůrných rostlin na snížení hmotnosti. Obsahuje kofein, alantoin či draslík. Nejenom že snižuje váhu, ale i odstraňuje chuť k jídlu. Funguje jako diuretikum a odbourává tuky a celulitidu. Zalijte si jeden pytlík čaje horkou vodou a vypijte cca 30 minut před každým jídlem.

Mátový čaj: rychlé spálení
Máta vám zrychlí metabolismus a díky tomu spálíte více kalorií. Z listů máty si uvaříte lehký a osvěžující čaj, ať už preferujete horký či vychlazený. Stačí zalít lžičku čerstvé či sušené máty a zalít horkou vodou. Po pěti minutcáh je nápoj připraven. Někteří ocení přidání trochy medu.

Bílý čaj: stimulace spálení
Bílý čaj se vyrábí z nejmladších listů. Podle výzkumů je účinnější než zelený čaj v boji s bakteriemi. Má antibakteriální, antivirové a proti houbové účinky. Bílý čaj blokuje generaci nový tukových buněk a zároveň stimluju spálení tuků. Bílý čaj je možné i vícekrát louhovat, běžně zvládá 7-10 nálevů.

Zelený čaj: podpora trávení
I zelený čaj posiluje proces metabolismu, pomáhá spálit kalorie – spálí ohromných 70 kalorií za jeden den. Navíc má významný vliv na snížení hladiny cukru v krvi. Zelený čaj je navíc velmi bohatý na antioxidanty, které taktéž přispívají ke spalování. Ideální příprava je zalití čaje vodou s teplotou 85° C po dobu 3 minut.

Yerba Maté: stimuluje HDL (dobrý) cholesterol
Čaj pochází z jižní Ameriky a používá se již po staletí pro posílení zdraví, mj. při léčbě rakoviny. Některé nejdůležitější enzymy v těle jsou aktivovány maté. Čaj je bohatý na polyfenoly a má vysokou antioxidační aktivitu. Dochází ke zvýšení činnosti enzymů, které podporují dobrý cholesterol. Maté je tradičně podáváno v kalabase, což je nádoba z vydlabané tykve a usrkává se kovovým brčkem.

Růžový čaj: prevence zácpy
Čaj s jednou nejvýraznější chutí je z růží. Vzniká louhováním čerstvých růží a poupat, má velký vliv na lidské tělo. Kromě odbourávání toxických látek a zkrášlením pokožky, obsahuje i vitamíny A, B3, C, D a E a bojuje proti infekcím. Je skvělou prevencí proti zácpám a pomáhá zhubnout. Nejlepší čaj je z čerstvých okětních lístků. Propláchněte lístky pod vodou a vařte 5 minut 1-2 hrníčky lístků s 3 hrnky vody.

Čaj feiyan: detoxikuje a potlačuje chutě
Jedná se o čaj připravený z rostlin odbourávajících tuky. Pravidelné pití tohoto čaje zlepšuje metabolismus, snižuje otékání, potlačuje chutě a detoxikuje tělo. Čaj nemá žádné chemické přídavky a je zcela bezpečný pro pravidelné užívání. Jeden pytlík se louhuje po 5-10 minut ve 150 ml vroucí vody. Dejte si jeden čaj večer, po týdnu užívání přidejte i porci čaje po ránu. Pár týdnů užívání se brzy projeví na hmotnosti.

Čaj oolong: ochrana před obezitou
Oolong je částečně fermentovaný čaj a má silnější vliv než zelený čaj. Spaluje tuk o 157 % lépe. Zlepšuje zažívání, spaluje tuky a blokuje absorbci tuků. Vhodný je obzvláště pro diabetiky, pacienty se srdeční chorobou, vysokým tlakem. Působí preventivně jako ochrana zubů a pokožky. Snižuje cholesterol a zvyšuje adiponektin v plasmě, což nás chrání před obezitou. Tento čaj se louhuje 30 sekund až 5 minut dle chuťových preferencí.

Čaj Pchu-er: podpora zažívání
Tento čaj je obzvláště oblíbený v Číně pro svoje zdravotní účinky, pomáhá na mnoho obtíží. Zvyšuje práci metabolismu, snižuje krevní tlak a cholesterol, zlepšuje trávení a detoxikuje tělo. Má výraznou zemitou chuť, která vás osloví nebo odradí.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup