Brazílie vytvoří světově největší plovoucí solární elektrárnu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Brazílie autor: DasWorgewand zdroj: Pixabay.comVzhledem k dlouhotrvajícím suchům opouští jihoamerická země vodní elektrárny a obrací svoje síly na solární energii. Solární energie tak má zmírnit zlověstnou energetickou krizi.

Představitelé Brazílie oznámili, že do čtyř měsíců bude zahájena pilotní zkouška obrovské plovoucí solární elektrárny, která se nachází na vrcholu vodní elektrárny Balbina v Amazonii. V současné době je celková rozloha plánované elektrárny neznámá, ale obrovský rezervoár poskytuje plochu neuvěřitelných 2.360 km2.

Jisté však je, že nová elektrárna bude znamenat světové prvenství. Ambiciózní projekt počítá s výkonem 350 megawattů, současná největší plovoucí elektrárna v Japonsku má výkon 13,4 megawattů. Zcela největší solární elektrárna Desert Sunlight v Kalifornii má výkon 550 megawatt.

Brazílie tak diverzifikuje svoje energetické zdroje, což je pro stále vyprahlou zemi nutnost. Brazílie nyní prochází největším suchem za čtyři desetiletí, což způsobuje výpadky elektřiny v mnoha oblastech. Podprůměrné srážky v posledních několika letech vyčerpaly nádrže, což je u dříve hojných zásob vody, dodávající více než 3/4 elektřiny v zemi, docela problém.

Slunná země má obrovský potenciál pro solární energii. Brazílie se na tento zdroj začala obracet teprve nedávno. V říjnu 2014 začala Brazílie s první výstavbou 31 solárních parků.

 

Zdroj
foto: http://pixabay.com/en/brazil-world-championship-football-362002/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup