Aby se naše přání plnila

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Modlitba autor: Bykst zdroj: Pixabay.comDnes již není žádným duchovním tajemstvím, že moc myšlenek je jednou z největších sil v Universu. Svými myšlenkami utváříme naší realitu a mnozí se snaží skrze pozitivní myšlení a přání dosáhnout svých snů. Ne vždy se ovšem dostaví výsledek.

Různé návody na internetu, v knihách a dalších dokumentech vyzývají – myslete pozitivně a splní se vám vše, co si zamanete. Principiálně mají tato dporučení pravdu, ale neříkají vše. Abychom se vyvarovali chyb, které naplnění našich přání zhatí, je třeba si uvědomit, že nezáleží pouze na přání samotném. Každá myšlenka, která projde naši hlavou, je formou energie, která ovlivňuje naši budoucnost. A to tedy včetně těch myšlenek, které aktuálně aktivně netvoříme a nekontrolujeme.

Z toho vyplývá, že v první řadě nestačí pouze správně zvolené pozitivní přání. Je třeba snažit se vědomě kontrolovat veškeré naše myšlenky. Když se celý den utápíme obavami, síla těchto myšlenek je výsledně o mnoho vyšší, než síla několikrát zopakovaného vykonstruovaného přání.

Do strachů a obav navíc vkládáme mnohem více emocí, než do umělých přání. Emoce jsou přitom hlavním motorem myšlenky a určují, která myšlenka se bude moct více prosadit. Není se pak co divit, že se naplňují naše obavy namísto snů. Proto je nesmírně důležité hlídat si, abyste svoje emoce a myšlenky neinvestovali do strachů. V hlavě se snažte o určitou myšlenkovou hygienu.

Stále dokola se opakují pravidla správného přání – formulace by měla být pozitivní a v přítomném čase. Tato pravidla sice mají své opodstatnění, nicméně jejich výsledkem obvykle je, že se primárně soustředíme na formu našeho přání a ne tolik na obsah. Samozřejmě je důležité zaměřit se na přání v pozitivním smyslu (budeme si přát například nikoliv žádné nebezpečí na cestách, ale bezpečné cesty), ale není třeba se dále z pravidel formulace přání stresovat. Nejlépe na ně radějí co nejdříve zapomeňte.

Nejdůležitější pravidlo pro přání totiž je, že musí jít od srdce. Musí být zcela upřímné a především v něm musí být emoční náboj, takže se nenechme limitovat zákonitostmi jazyka a slov. Universum přáním od srdce rozumí nejlépe a dokáže velice dobře pochopit, jak je myslíte, ať je řeknete jakkoliv.

 

Napsal astrolog a terapeut Vít Kuntoš

 

Fotografie: http://pixabay.com/en/cross-church-pray-christianity-293508/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup