Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

6 filmů, které změní váš pohled na realitu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Film autor: Geralt zdroj: Pixabay.comNěkteré filmy vznikly, aby zasáhly naše srdce či duši dávkou silného sentimentu. Dovolují se tak dotknout naší lidskosti a empatie. Některé filmy jdou ovšem mnohem dále, mají za cíl probudit a rozšířit naše vědomí.

1. Sním či bdím?
(Rickard Linkl)

Co je sen a co je realita? Můžeme mezi nimi skutečně rozlišovat? A co sen znamená? To je jen několik ukázkových otázek, které film klade. Pozorujeme příběh poutníka, který hledá hranici mezi realitou a sny. Film přechází z éterického světa do reality a zpochybňuje platnost každého aspektu existence. Celkový dojem vytváří především netradiční animované zpracování.

2. Samsara
(Ron Fricke)

Jedná se o dokumentární film z roku 2011 dvěma zkušenými lidmi, kteří již předtím spolupracovali na filmech Baraka a Chronos. Název Samsara je ze sanskrtu a značí nekonečný koloběh života. Doslova znamená „nepřetržitý tok“ a i ve filmu jsme tak svědky koloběhu zrození, smrti a znovuzrození. Vizuálně krásně zpracovaný film je doprovázen podmanivou hudbou. Film vznikal přes 5 let ve 20 různých zemích světa a ukazuje tak život ve všech jeho možných podobách. Malé střípky, které film řpináší, jsou propojené ve složitém toku a ukazuje, jak je globální vědomí společně propojené.

3. Strýček Búnmí  
(Apichatpong Weerasethakul)

První thajský film, který získal v roce 2010 ocenění Zlatou palmu. Ústřední postava Strýček Búnmí umírá. Během posledních dní života vyráží na cestu, kterou objevuje svoje minulé životy, společně s milovanými – ať už na duchovní či fyzické úrovni. Film nastoluje otázky týkající se paměti, transformace, reinkarnace a přirozené podstaty věcí. Zároveň zpracování je umělecké a vybočuje z řady běžných filmů.





4. Pod kůží
(Jonathan Glazer)

Film z roku 2013 se Scarlett Johanson v hlavní roli. Zápletka je jednoduchá – Scarlett představuje bezejmennou mimozemšťanku s lidskou podobou, kterou využívá ke svádění mužů. Muže se snaží dostat na místo „sklizně“, které je velice hypnotické a podmanivé. Více však prozradit nemůžeme, neboť byste přišli o intenzivní prožitek. Film působí omračujícím dojmem, protože pojetí filmu je zcela jedinečné. Sledujeme proměnu mimozemšťanky a její setkání s lidskostí. Zatímco předchozí filmy se zaměřovaly především na podstatu života, smrt a reinkarnaci, film pod kůží se zaměřuje na vědomí člověka a zkušenost lidskosti.

5. Vejdi do prázdna
(Gaspar Noé)

Při shlédnutí tohoto filmu si budete připadat jako „na drogách“, neboť film je plný výrazných barevných neonových světel a je natočen z pohledu představitele. Hlavní protagonista umírá a můžeme vidět jeho očima, jak opouští své tělo a cestuje prostorem a časem. Tempo filmu se postupně stále zrychluje a vrcholí milostnou scénou. Samotný závěr je velice překvapující. Sledujeme posmrtný život, nebo nás vědomí v zoufalé situaci nutí prožít náš život stále dokola?

6. Cokoliv od režiséra Andrei Tarkovsky

Cokoliv od tohoto ruského režiséra si zasluhuje vaši pozornost – Solaris, Stalker či Zrcadlo jsou vhodné do začátku. Nezapomeňte ani film Nostalgie. Všechny film Andreie Tarkovskyho jsou vrcholem podnětné filmové tvorby. Dětství, sny, paměť, metafyzika a sny jsou ochrannou známkou jeho filmů. Každý film vás může vnitřně zasáhnout. Filmy obsahují mnoho symboliky a mění naše vnímání.

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/filmstrip-eye-cinema-strip-91437/

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Zdravé zuby zdroj: Pixabay.com
Nejlepší domácí léky na žluté zuby, které nezničí vaši sklovinu

Prokázalo se, že tradiční bělící prakticky jsou vcelku škodlivé pro životnost zubů. Dentální specialistka Linda Greenwall důkladně zkoumá neblahý účinek...

Zavřít