5 věcí, které by vás mohly zajímat, pokud chcete předcházet nemocem

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pravěk zdroj: Pixabay.comPo průmyslové revoluci lidé více zpohodlněli, už nemají tolik pohybu, kolik měli kdysi a nestravují se, jak by správně měli, což může vést k civilizačním nemocem jako je cukrovka či rakovina. Proto jsme si pro vás připravili článek o tom, co byste měli vědět, pokud chcete být co nejvíce fit.

1. Naše geny rozhodnou o tom, zda budeme zdraví, či nikoliv

V našich genech není žádný záznam o tom, zda budeme nemocní, či nikoli. Za vše může okolní prostředí a způsob našeho stravování.

2. Naše geny jsou stejné jako geny našich starodávných předků

Vědci dokázali, že se během období našich dějin gen vůbec nezměnil. Proto někteří lidé začali držet paleo dietu, která se skládá pouze z potravin, které měli dostupné naši pravěcí předkové (nasbírané plodiny, ulovená zvířata…).

3. Naši pravěcí předkové netrpěli nemocemi, které nás trápí dnes

Pokud se podíváme na lidi, kteří žijí tradičním způsobem, tak výskyt nemocí jako je rakovina či ochoření srdce jsou u nich velice vzácné.

4. Jediný rozdíl mezi pravěkým a moderním člověkem je jeho způsob života

Máme stejné genetické předpoklady jako naši předkové, ale na rozdíl od nich trpíme chronickými onemocněními. V čem je tedy problém? Náš způsob života! Více sedíme, jíme a trávíme méně času relaxováním a se svými blízkými (kamarády a příbuznými).

5. Civilizační nemoci jsou způsobeny prostředím, ve kterém žijeme. Jezte tedy lépe!

Existuje přímé a jasné spojení mezi životním stylem a naším zdravím. Nepotřebujeme léky a operace k tomu, abychom byli zdraví. Naše geny jsou naprogramovány k tomu, abychom žili dlouhý a šťastný život bez nemocí. To nejlepší, co tedy můžeme pro své zdraví udělat je změnit svůj životní styl (tím vás ale samozřejmě nenabádáme k tomu, abyste vysadili vaše léčiva).

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup