5 důvodů, proč by měla být vyučována meditace ve školách

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Děti autor: Efraimstocher zdroj: Wikimedia commonsPřestože jsme ze školy i mnoho let pryč, mnozí si pamatujeme především různé stresové situace. A to není řeč jenom o vyšších školách, mnohé nepříjemnosti jsme prožili již v mateřské školce. Od útlého dětství jsou na nás kladena vysoká očekávání. Snažíme se naplnit představy druhých a je to mnohdy náročné. Meditace ve školách by mnohé z toho mohla změnit. Proč?

1. Meditace snižuje stres
Stres je u dětí až příliš častým problémem. Nejenom že to je nezdravé, ale navíc poškozuje vlastní sebedůvěru a schopnost učit se. Děti se poté nemohou příliš soustředit a to se poté může projevovat v testech. Stres je i zdrojem násilí u dětí. Meditace přitom významně pomáhá proti stresu.

2. Meditace zvyšuje koncentraci dětí
Snížením stresu se zlepšuje i schopnost dětí udržet svoji pozornost. Navíc meditování je o soustředění – obvykle se soustředí na svůj dech.

3. Meditace zvyšuje empatii dětí
Meditace stejně dobře zlepšuje empatii vůči druhým, což je pro děti nesmírně důležité. Meditace je skvělou prevencí proti šikaně. Děti mohou lépe chápat, jak svým jednáním působí na ostatní.

4. Meditace děti zklidňuje
Děti, které meditují, jsou klidnější, vyrovnanější a veselejší. To samozřejmě podporuje i schopnost učit se nové informace.

5. Meditace je krokem ke štěstí
U dětí se očekává, že jsou šťastné. Meditace pomáhá dosáhnout většího stavu vnitřního štěstí a s tímto přístupem se mohou lépe vypořádat se vším.

 

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup