20 praktických možností, jak využít Coca-Colu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Coca-Cola zdroj: Wikimedia CommonsCoca-Cola (také přezdívaná “Coke”) je bezesporu nejhodnotnější značkou historie a také druhým nejznámějším slovem hned po “ahoj.” Nápoj samotný je však pro tělo toxický. Coca-Cola je dokonce na pH stupnici o jeden stupeň kyselejší než například kyselina v baterii, proto se hodí například k čištění povrchů. To zvládá stejně dobře (a v některých případech i mnohem lépe) jako většina syntetických čistících prostředků pro domácnost.

V některých zemích třetího světa je Coca-Cola mnohem dostupnější a často i levnější než čistá voda. Coke se snaží spotřebitele a celé národy pomocí své “propagandy vztahů s veřejností” přesvědčit, že se jedná o ekologicky čistou společnost, avšak pravdou je, že se pojí se znečištěním, nedostatkem vody a chorobami.

Lidé, kteří pijí nealkoholické nápoje jako je Coca-Cola, jsou vystaveni až o 48 % většímu riziku srdeční zástavy nebo mrtvice ve srovnání s těmi, jenž takové nápoje nepijí vůbec, nebo je alespoň nepijí každý den. Nedávná studie uveřejněná v časopise Respirology odhaluje, že konzumace sycených nápojů je spojena s poruchami plic jako je například astma nebo Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN).

Oxid uhličitý v Coca-Cole způsobuje třífázový proces ztráty vápníku v kostech:

 1. Podráždění žaludku
 2. Žaludek se to snaží vyřešit jediným jemu známým způsobem – přidáváním jediného možného antacida, které může: vápníku získaného z krve.
 3. Krev, která nyní trpí nedostatkem vápníku jej doplňuje zpět z kostí. Pokud by se tak nestalo, narušila by se funkčnost mozku a svalů.

Zde to ovšem nekončí. Dalším problémem Coca-Coly je, že obsahuje kyselinu fosforečnou, která má také zásadní vliv na vznik nedostatku vápníku v těle.

Takže Cola změkčuje vaše kosti (ve skutečnosti je oslabuje) třemi způsoby:

 1. Oxid uhličitý snižuje podíl vápníku v kostech
 2. Kyselina fosforečná snižuje podíl vápníku v kostech
 3. Coca-Cola se stane náhradou za jiné nápoje jako je například voda nebo mléko, které vápník obsahují. Ty sice nejsou jeho ideálním zdrojem, ale i tak je za něj lze považovat.

Dvě generace zpět byla rakovina jícnu velmi vzácná – nyní je zcela běžná. Základní mechanismus vypadá takto:

 1. Mechanické poškození buněk je velkým rizikovým faktorem rakoviny. Proto například částice azbestu způsobují rakovinu plic.
 2. Všechny sycené nápoje způsobují gastroezofageální reflux (zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu) To je mnohem výraznější, pokud je tělo v horizontální poloze (například při spánku). To by ovšem znamenalo, že vezmeme-li v potaz míru konzumace sycených nápojů v USA, je refluxní porucha jícnu daleko za bezpečnou hranicí. Po každém požití bublinkového nápoje začnete říhat, čímž se kyselina dostane do jícnu. Kolik je ale příliš? To výzkum bohužel neuvádí. Pouze říká, že většina z nás bezpečnou hranici již dávno překročila.
 3. Žaludeční kyseliny rozpouští tkáň – to je jejich účel. Žaludeční tkáň není prodloužena až do jícnu, což znamená, že u lidí požívajících nápoje s vysokým obsahem oxidu uhličitého, je jeho spodní část poškozována žaludeční kyselinou mnohem více než u lidí, kteří takové nápoje nepijí. To může vyústit v mutaci buněk a mnohem vyšší koncentraci volných radikálů.

20 praktických využití Coca-Coly

Cola funguje jako kyselý čistič. Množství kyseliny v ní je dostatečné k poškození zubní skloviny, což zvyšuje riziko zubního kazu. Při testování množství kyseliny v různých nápojích se zjistilo, že některé mají hodnotu pH 2.5. Abyste byli v obraze, tak kyselina v bateriích má hodnotu pH 1 a čistá voda pH 7.

Abychom dokázali, že Coca-Cola do lidského těla nepatří, uvádíme 20 praktických rad, jak ji využít jako čistidlo do domácnosti.

 1. Odstraňuje mastné skvrny z oblečení a látek.
 2. Odstraňuje rez: existují různé metody, například za použití látky, houbičky nebo dokonce alobalu. Také dokáže uvolnit zarezlé šrouby.
 3. Odstraňuje krvavé skvrny z oblečení a látek.
 4. Čistí olejové skvrny z podlahy (například v garáži): zapomeňte na hadici, stačí na ně nalít Colu.
 5. Zabíjí šneky a slimáky: kyseliny je zabíjejí.
 6. Čistí spálené pánve: namočte je do Coly a pak opláchněte.
 7. Ničí vodní kámen v konvicích (stejná metoda jako u pánví).
 8. Čistí kontakty na autobateriích, stačí na ně nalít jen trošku.
 9. Čistí váš motor: distributoři Coca-Coly tuto metodu používají již po desetiletí.
 10. Zbavuje mince špíny: namočte je do Coly a znovu budou zářit.
 11. Čistí spáry mezi dlaždicemi: nalejte Colu na zem, nechte pár minut působit a pak setřete.
 12. Rozpouští zuby: použijte uzavřenou nádobu. Chvíli to trvá, ale funguje to.
 13. Dostává žvýkačky z vlasů: namočte je do malé misky Coly a nechte pár minut působit. Žvýkačka se následně setře.
 14. Odstraňuje skvrny ze skleněného porcelánu.
 15. Máte špinavý bazén? Přidejte dvě dvoulitrové lahve Coly a rez zmizí.
 16. Můžete dostat barvu z vlasů tím, že na ně nalijete dietní Colu.
 17. Odstraňuje skvrny fixů z koberce. Nalejte Colu, vydrhněte a následně vyčistěte mýdlovou vodou.
 18. Čistí záchod. Rozlejte Colu po celé míse, chvíli nechte působit a pak spláchněte.
 19. Cola a alobal zaručí chromu vysoký lesk.
 20. Vyčistí barvu z kovového nábytku. Namočte ručník v Cole a položte na obarvený povrch.

Nyní si asi dokážete představit, co dělá s vaší žaludeční tkání…

Kdo v obchodech potřebuje sekci “čištění a domácnost”, když stačí Coca-Cola?

Zajímalo vás někdy, co je ve skutečnosti Coca Cola?

Po 10 minutách: Cukr obsažený v jedné skleničce Coca-Coly představuje pro tělo obrovský šok, obsažená kyselina fosforečná ho zmírňuje.

Po 20 minutách: Nastává razantní zvýšení produkce inzulinu v krvi.

Po 40 minutách: Kofein se konečně vstřebal. Zorničky se rozšiřují. Stoupá krevní tlak a játra začínají vypouštět více cukru do krevního oběhu. Adenosinové receptory jsou zablokovány, což brání ospalosti.

Po 45 minutách: Tělo zvyšuje produkci dopaminu, který stimuluje centrum radosti v mozku, podobně jako je tomu například u heroinu.

Po hodině: Kyselina fosforečná na sebe v trávícím traktu naváže vápník, hořčík a zinek, což nabije metabolismus. Nyní je vápník vylučován ve formě moči.

Po více než jedné hodině: Přichází močopudné efekty nápoje. Vápník, hořčík a zinek, jenž jsou součástí našich kostí, jsou vyloučeny z těla společně se sodíkem. V tomto bodě se můžeme cítit utlumeně nebo podrážděně. Veškerá voda obsažená v Coca-Cole je nyní vyloučena v podobě moči.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup