20 dobrých zpráv z nedávné doby

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Přinášíme vám přehled důležitých radostných zpráv z poslední doby, které vám mohly snadno uniknout. Zapomeňte na klasické negativní zprávy a vpusťte do svého života záblesk pocitu, že na tom nejsme zase tak špatně. Následující dobré zprávy jsou ověřené a pravdivé, pouze se o nich málokde dozvíte (a to je velká škoda!).

Panda velká již není ohroženým druhem. Populace černobílé pandy je na vzestupu a již se neřadí mezi druhy ohrožené vyhynutím. Za posledních 10 let přibylo o 17 % pand a to díky mnohým záchranným programům.

Ani kapustňáci již nepatří mezi ohrožené druhy. Seznam ohrožených druhů opouští po 50 letech.

I počet tygrů je na vzestupu. A to poprvé za 100 let.

Oceány se daří úspěšně čistit. Projekt Ocean Cleanup plánuje zbavit oceány 40 % plastových odpadů a startuje již letos. Využitý systém je přitom autonomní, energeticky neutrální a bude se dále šířit.

Čína oznámila, že do konce tohoto roku ukončí obchod se slonovinou. Nové vládní rozhodnutí začne platit na konci roku 2017, což je výborná zpráva pro slony. 70 % poptávky slonoviny pochází totiž právě z Číny.

Další dobrá zpráva pochází z Číny. Čína již v současné době drží světové prvenství ve velikosti kapacit pro výrobu energie ze slunce a větru. Nyní zakázala nové uhelné doly a 15 % čínské ekonomiky bude do roku 2020 využívat obnovitelné energie.

Neuvěřitelných 90 % elektrického vedení na Kostarice nyní běží na obnovitelnou energii.

V Indii se povedlo zasadit 50 milionů stromů za 24 hodin díky pomoci 800 000 dobrovolníků.

Pamatujete na kbelíkovou výzvu, při které se známé osobnosti polévaly kbelíkem ledové vody? Účelem bylo šířit povědomí o vážném onemocnění – amyotrofická laterální skleróza a podpořit výzkum této nemoci. Peníze získané díky kbelíkové výzvě umožnily výzkum a identifikaci genu, který je za nemoc zodpovědný.

Vakcína proti ebole byla vytvořena v Kanadě. Má 100% úspěšnost.

Sonda Juno již uletěla přes 700 milionů kilometrů. Sondu vypustila NASA v roce 2011 vstříc Jupiteru, kolem kterého aktuálně obíhá a pořizuje nové snímky planety.

Po více než století se podařilo vědecky potvrdit pravdivost teorie gravitačních vln Alberta Einsteina.

Kanada ochránila 85 % deštného pralesu Velkého medvěda, který se nachází na západním pobřeží. I o tento prales má přitom velký zájem dřevařský průmysl.

20 zemí se podílelo na vytvoření 40 chráněných mořských parků. Celková plocha je velká jako USA.

Izrael vytváří 55 % sladkovodní vody z moře. Mění tak poušť na úrodnou půdu.

Spalničky byly vymýceny v severní, střední i jižní Americe.

Malawi, republika na jihovýchodě Afriky, slaví úspěch v boji proti šíření AIDS. Díky programu léčby se podařilo snížit o 67 % počet dětí, které se nakazí virem HIV.

Světový hlad dosáhl nejnižších hodnot za posledních 25 let.

Kolumbijská vláda a rebelové FARC podepsali mírovou dohodu a tím se snad ukončilo krveprolití v jižní Americe. Válka za sebou ponechá 7 milonů lidí mrtvých či bez domova.

Bezdomovectví u armádních veteránů kleslo v USA za posledních 10 let o 50 %. Tento klesající trend nekončí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup