15 případů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

15 případů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnostHomer Simpson napsal rovnici toho, čemu dnes říkáme “božská částice”, již 15 let před tím, než ji objevili vědci.

Když si vzpomeneme na Simpsonovi, většina lidí si představí podivnou fiktivní nefunkční rodinku, jejíž členové k nám mají svým chováním mnohem blíže, než bychom si byli ochotni přiznat. Cestování časem, předvídatelnost nebo události plánované médii však pro většinu lidí nejsou pojmy, které by si s tímto televizním pořadem asociovali. Nicméně, Simpsonovi s námi za dobu své existence sdíleli velmi přesné příběhy a informace, které se později ukázaly jako pravdivé.

1. Trump jako prezident

V epizodě z roku 2000 nazvané “Nebárt se budoucnosti” Lisa (jako kandidátka na prezidentský úřad) zmiňuje “současného” prezidenta, pana Trumpa. V epizodě se také objevují obrázky, které se až nápadně podobají budoucím událostem, ve kterých je Trump skutečně prezidentem.

2. Útok tygra na Siegfrieda a Roye

V epizodě z roku 1993 zvané “Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu” jeden z tygrů zaútočil na své chovatele, Siegfrieda a Roye.

Toto se skutečně stalo v roce 2003, kdy sedmiletý bílý tygr jménem Montecore zaútočil na Roye Horna během představení v Las Vegas.

3. Disney kupuje 21st Century Fox

V roce 2016 Disney koupil 21st Century Fox za 52,4 miliard dolarů. Simpsonovi toto předpověděli už před 20 lety, kdy k logu 21st Century Fox přidali nápis “divize Walt Disney Co”.

4. Špehování agenturou NSA

V jedné scéně z filmu Simpsonovi ve filmu se Marge, Lisa a Bart snaží skrýt, zatímco zachraňují Springfield před jeho zničením. Lisa rodině říká, aby byli potichu, na což Marge odpoví “Jako kdyby vláda poslouchala všechny naše rozhovory.”. Scéna se následně přesune do NSA, kde vládní agenti všechny rozhovory skutečně poslouchají.

5. Virus Ebola

V díle z roku 1997 nazvaném “Lízin saxofon” dává Marge Bartovi přečíst knihu s názvem “Zvědavý George a virus Ebola”. Toto bylo ještě v době, kdy o existenci tohoto viru prakticky nikdo nevěděl. O 17 let později však virus propukl a dostal se tak na stránky všech novin.

6. Plavající švestka Yoko Ono

V epizodě “Homerovo pěvecké kvarteto” si Yoko objednává jednu švestku plavající v parfému podávanou v mužském klobouku.

V roce 2016 přihlásil islandský umělec Ragnar Kjartansson na výstavu pořádanou Yoko Ono umělecké dílo, které byla právě jedna švestka plavající v parfému podávaná v mužském klobouku.

7. Tříoká ryba

V epizodě “Kdo s koho” z roku 1990 Bart chytil tříokou rybu, kterou pojmenoval Blinky. Tato genetická mutace byla způsobená kontaminací vody nedalekou jadernou elektrárnou.

Poněkud znepokojivá je však zpráva z roku 2011, kdy se v kontaminované vodě z jaderné elektrárny v Argentině skutečně objevila tříoká ryba.

8. Londýnský Shard

V epizodě z roku 1995 nazvané “Lízina svatba” se objevuje panorama Londýna, kde je vidět mrakodrap zvaný “Londýnský Shard”, který se objevuje na tom samém místě poblíž Tower Bridge.

Shard byl designován o 5 let později a jeho stavba začala v roce 2009, 14 let po odvysílání této epizody.

9. Když bylo nutné zakrýt Michelangelova Davida

V epizodě “Za všechno může televize” z roku 1990 bylo nutno cenzurovat Michelangelova Davida kvůli protestům proti jeho nahotě.

Toto se skutečně stalo v roce 2001 v jednom obchodě na Floridě, kde byla replika této sochy postavena. Několik naštvaných občanů považovalo sochu za neslušnou a podařilo se jim docílit toho, že musela být oblečena.

10. Bití hadů

V epizodě “Hadobijecký den” se objevilo několik scén, kdy se občané Springfieldu zapojovali do každoroční události “bití hadů”.

Šokující je, že tato barbarská událost se stala realitou na Floridě. V roce 2013 zde zástupci odboru pro životní prostředí propagovali tzv. “Python Challenge” – soutěž, která nabízela finanční odměnu tomu, komu se podaří zabít co nejvíce hadů.

11. Koňské maso

Zůstaneme-li u tématu špatného zacházení se zvířaty, Simpsonovi také předpověděli skandál s koňským masem. V epizodě z roku 1994 můžeme vidět jak kuchařka ve školní jídelně přidává do jídla “roztříděné koňské části”.

Něco podobného se stalo skutečností v roce 2009, kdy Evropou otřásl skandál s koňským masem, které se našlo ve více než třetině testovaných vzorků hovězích burgerů v britských supermarketech.

12. Když se volební stroje spikly proti Obamovi

V epizodě z roku 2008 se Homer snaží v prezidentských volbách dát svůj hlas Barracku Obamovi, stroj ale jeho hlas přiřadil Mittu Romneymu.

K tomu ve skutečnosti došlo o čtyři roky později, v roce 2012, kdy se jednomu voliči z Pennsylvanie podařilo zaznamenat, jak se mu stalo přesně to samé.

13. Automatická oprava textu

V jedné epizodě z roku 1994 si školní šikanátor Dolph uloží do svého přístroje s logem jablka poznámku “Zbít Martina.” Přístroj však tuto poznámku automaticky opraví na “Sníst Martu”. V roce 2007 Apple představil svůj první přístroj s touto funkcí.

14. Chytré hodinky

V epizodě “Lízina svatba” z roku 1995 Lízin snoubenec s Lízou ústně komunikuje pomocí hodinek. O 20 let později, v roce 2015, Apple představil široké veřejnosti své první chytré hodinky.

15. Božská částice

Možná nejzajímavější a nejméně pravděpodobná ze všech předpovědí je ta o božské částici. V epizodě “Kouzelník z Evergreen Terrace” z roku 1998 Homer napsal na tabuli vzorec, který správně předpověděl hmotnost Higgsova Bosonu (božské částice)

Božská částice je elementární částice, které je zapotřebí k vysvětlení toho, proč ostatní částice ve vesmíru mají hmotnost. Ve zkratce tato částice vysvětluje naší existenci. Byla objevena v CERNu v březnu roku 2013. Tým, který ji objevil později obdržel za své zásluhy Nobelovu cenu.

A to bylo 15 případů, kdy Simpsonovi pravdivě předpověděli budoucnost, ale je možné, že takových případů existuje mnohem více. Možná bychom se měli na některé z epizod podívat pozorněji, abychom zjistili, kam lidstvo skutečně míří.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup