10 způsobů, jak překonat svůj strach

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Strach zdroj: Pixabay.comZ čeho máte největší strach? Z bolesti, změny, nebo z toho, že vyrostete? Strach z něčeho může být opravdu problém, zejména pokud ho nedokážete ovládnout. Proto jsme si pro vás připravili článek, v němž si probereme deset způsobů, jak svůj strach překonat.

1. Zjistěte, kdy se cítíte nejlépe

Kvůli čemu se cítíte nepohodlně? Možná je to bankovní účet, ztráta partnera anebo důvod, na který jste ještě nepřišli. Tak či onak si sedněte a všechno si zapište. Nejdůležitější je totiž pochopit, co váš strach způsobuje.

2. Začněte konat

Starosti, úzkost, bezesné noci. Abyste se začali cítit šťastně, musíte se naučit překonávat své limity. Pokud například chcete získat nové přátele, musíte pro to něco udělat. Pro začátek bude stačit, když si stanovíte cíl, že každý den pozdravíte alespoň tři lidi, nebo se přidáte ke skupině podobně smýšlejících lidí… Možná to zní poněkud zvláštně, ale uvědomte si, že si právě snažíte vybudovat život svých snů!

3. Důslednost, angažovanost a opakování – to je cesta k úspěchu

Nikdo nic neudělá za vás. Každičký den musíte vstát, pokračovat, stále se zlepšovat a kráčet kupředu. Pokud vyvinete dostatečné úsilí, brzy uvidíte první slaďoučké plody úspěchu a rázem zjistíte, jak jednoduché je překonat svůj strach.

4. Nechte pracovat vaši fantazii

Sedněte si a představte si, jaké by to bylo žít bez strachu. Otevřelo by se vám tolik netušených možností např. překonáním strachu ze skoku s padákem či z bungee jumpingu. A to je teprve začátek…

5. Najděte si k sobě někoho, komu důvěřujete

Pokud si najdete nějakého parťáka, kamaráda či kamarádku (nejlépe někoho, kdo se potýkal se stejnými problémy, jako vy), kterým budete moci o svých problémech vyprávět, velice vám to pomůže. Probírejte s nimi vaše dosavadní pokroky, ale i neúspěchy a obklopte se lidmi, jež vám s tím budou pomáhat a tlačit vás dál. To je cesta ze začarovaného kruhu strachu až k vysněnému sebevědomí a komfortu.

6. Vybudujte si s pojení s vaší duší

Vaši síla pochází z vnitra, proto musíte najít to, co vás nabíjí a motivuje. Pro někoho to může být vidina zisku, ale bojí se zariskovat. V těchto případech může pomoci i jóga. Během ní se soustředíte pouze a jen na kontrolu svého dechu, parádně si utřídíte myšlenky a váš duch bude rázem silnější.

7. Vděk

Pokud vás užírá strach, otočte se a dobře popřemýšlejte nad tím, co děláte špatně. Pocit vděčnosti vás nabije další energií potřebné k překonání vašich strachů.

8. Obrňte se statečností

Když už máte pocit, že dokážete přetransformovat svůj strach v kuráž, obklopte se lidmi s podobným smýšlením. Lidmi, kterým z tváří „sálá“ strach, ale stejně se posouvají vpřed, lidmi, kteří vám dokážou poradit, mentory… Sledujte motivační videa, čtěte knihy, prostě do sebe nasajte motivaci a energii potřebnou k prolomení této bariéry.

9. Nebojte se přiznat to, co vás trápí

Mnoho lidí si nedokáže přiznat, že z něčeho mají strach. Přiznejte si to a udělejte první malý krůček, jenž vás posune blíže k vysněnému životu.

10. Žádné výmluvy!

Přestaňte se vymlouvat. Už žádné nechce se mi, začnu až zítra! Pokud nezačnete hned, je větší pravděpodobnost, že zítra už to bude pozítří a z pozítří už nebude nic. Proto zatněte zuby a zbavte se svých strachů jednou pro vždy.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup